PCE Team logo
Team logo SPA
Ženy A

Jasná záležitost v lize žen

Favorizované sparťanky nedaly našim ženám žádnou šanci a zaslouženě si z Pardubic odvezly 3 body.

Sparťanská sestava, plná českých reprezentantek i zahraničních hráček, neponechala nic náhodě a naši oslabenou sestavu v pohodě přehrála. Našim ženám nelze upřít snahu a bojovnost, ale na favoritky to zdaleka nestačilo. Nadále tak čekáme na první bodový zisk v ligové soutěži.

Kamil Kozák, trenér Pardubic: Do zápasu jsme šli bohužel bez řady zraněných, či nemocných hráček. I přesto se nám ale zpočátku dobře dařilo bránit v hlubokém bloku. Sparťanky ale hrály velmi dobře a s velkou chutí se ukázat před novým realizačním týmem, a tak jsme inkasovali po čtyřech brankách v obou poločasech. Spokojeni můžeme být s nasazením našich hráček po celých 90 minut. Naopak nespokojenost panuje s bráněním standartních situací, ze kterých inkasujeme příliš mnoho a to musíme změnit. Po reprezentační pauze nás čekají dva důležité záchranářské boje, a to v Brně a v Ostravě. Na oba tyto venkovní zápasy se teď plně soustředíme a připravujeme. Věříme, že už získáme první body v soutěži.

17.09.2023, 16:00 / 4. kolo, 1. liga žen

Branky: 16., 65. Johnson, 20., 35. Bužková, 31., 47., 55. Kožárová, 79. Pochmanová. ŽK 1:0. Rozhodčí: Šulcová - Čampišová, Kánská. Delegát: Koubová.

86, stadion Pod Vinicí, Pardubice

Mikulecká - Mrázková, Holcová, Kupková, Potůčková - Koblížková - Němcová (74. Nechvílová), Fialová (74. Kružíková), Janíková (83. Friedrichová), Pražienková (90. Chlupáčová) - Hrobská

• AC Sparta Praha

Schneider - Dlasková, Kotrčová, Pochmanová, Vyštejnová (71. Corneil) - Bužková, Sonntagová, Cvrčková (65. Polcarová) - Johnson (65. Chang), Kožárová, Šubrtová (46. Paulenová)