PCE Team logo
Team logo SLA
Ženy A

Prohra se zdviženou hlavou

Společným nástupem v růžové se hráčky připojily k mezinárodnímu dni boje proti rakovině prsu, který se slaví v říjnu.

Proti účastnicím ženské Ligy mistrů předvedly naše ženy nebojácný výkon a s výkonem můžeme být i přes vysokou prohru spokojeni.Slavia potvrdila svojí obrovskou kvalitu a dominanci v české lize. Naše hráčky celý zápas odmakaly na 100 procent a nemají se vůbec za co stydět.

V dalším domácím utkání hostíme v sobotu Pod Vinicí od 11 hodin plzeňskou Viktorku. Zveme tímto diváky, ať nás přijdou podpořit a pomůžou nám k prvním ligovým bodům!
Kamil Kozák, trenér Pardubic: Holkám nemám moc co vytknout. Snad jen několik zbytečných chyb v obranné činnosti, které ihned soupeřky potrestaly gólem. Celý zápas ale vydržely se soupeřkami běhat a nic nevypustily. Škoda jen, že za svoji aktivitu nebyly odměněné brankou, zasloužily by si ji. Výsledek 0:6 vypadá sice hrozně, musíme si ale uvědomit, že stejným výsledkem prohrála se Slavií doma třeba i rumunská Kluž v posledním předkole Champions League, kam slávistky suverénně postoupily.

15.10.2023, 16:00 / 7. kolo, 1. liga žen

Branky: 11. Černá, 22. Morávková, 35. Stackpole, 62. Růžičková, 69., 78. Wafula. ŽK 1:0. Rozhodčí: Hrušková - Čampišová, Kánská. Delegát: Vidlák.

150, stadion Pod Vinicí, Pardubice

Krejčí - Friedrichová (60. Mrázková) , Potůčková, Kupková, Němcová (77. Burešová) - Koblížková (89. Neradová) - Hýlová (60. Urbancová), Janíková (60. Chlupáčová), Solničková, Pražienková - Hrobská

• SK Slavia Praha

Bryscejnová - Šlajsová (46. Laughlin), Košíková, Bendová, Khýrová - Černá (46. Veselá), Surová (62. Růžičková), Divišová, Stackpole, Morávková (62. Krejčiříková) - Křivská (62. Wafula)