SGD Team logo
3 0
(2:0)

Drážďanské Dynamo bylo v neděli nad síly Pardubáků

Završení prvního týdne přípravy nevyšlo podle představ trenérů a samotných hráčů. Výbornému Dynamu Drážďany, které je na druhém místě tabulky 3. Bundesligy podlehl pardubický tým v neděli odpoledne 0:3.

Za mrazivého počasí nastoupili Pardubáci k prvnímu z plánované trojice utkání proti zahraničním soupeřům. V tréninkovém areálu Dynama Drážďany čekalo na pardubický tým skvělé zázemí a výborný přírodní trávník.

Sestava proti sobotnímu utkání doznala určitých změn, nicméně na Pardubáky čekal soupeř, pro kterého šlo o generálku na start třetí nejvyšší soutěže a tak se Dynamo nacházelo v jiné fázi přípravy. Domácí byli aktivnější a v 6. minutě se dostali do vedení, když Zimmerschied utekl Marešovi a z jeho centru téměř dvoumetrový Kutschke otevřel skóre – 1:0.

Pardubáci často ztráceli míč a museli o jeho získání opakovaně bojovat, což s ohledem k tomu, že měli v nohách i sobotní zápas, komfortní situace. A v 22. minutě domácí udeřili podruhé, když Lemmer našel Kutschkeho a stav byl 2:0. O chvíli později musel Tischler do skluzu, aby zabránil dalšímu navýšení skóre, prostor pro výborný zákrok dostal i Kinský, který v 35. minutě zachránil situaci, podobně se blýskl také těsně před koncem poločasu.

Po změně stran doznala pardubická sestava mnoha změn a vyznění hry se zlepšilo a přišla i zajímavá střelecká příležitost, kterou ovšem Daněk v gól nepřetavil. V 60. minutě se vytáhl Budinský, ale ani on nedokázal zabránit o 7 minut později v navýšení skóre Zimmerschiedovi – 3:0. I přes nepřehlédnutelnou snahu se hostujícímu týmu nepodařilo zaznamenat alespoň čestný úspěch.

14.01.2024, 14:00 / 0. kolo, Přípravná utkání

Branky: 6. Kutschke, 22. Kutschke, 67. Zimmerschied.

700, AOK PLUS Walter - Fritzsch Akademie

• SG Dynamo Drážďany

Broll – Kammerknecht, Bünning, Lewald (76. Ehlers), Meier (70. Park) – L. Herrmann (76. Borkowski), Will, Hauptmann (70. Berger) – Lemmer (76. Cueto), Kutschke (C) (70. Meissner), Zimmerschied (76. Batista-Meier)

I. poločas: Kinský – Mareš, Donát, Surzyn, Helešic – Tischler, Míšek – Patrák, Daněk (C), Brdička – Černý. II. poločas: Budinský – Lupač, Donát (61. Kukučka), Surzyn (61. Jindra), Icha – Darmovzal, Kissiedou – Daněk (67. Míšek), Pikul, Mukwelle – Huf.