FK Pardubice
PCE Team logo
2 3
(0:0)
Team logo SLO
WU-18

Se Slováckem juniorky na body nedosáhly

S velmi kvalitním soupeřem jsme se udrželi v zápase, ale na bodový zisk jsme bohužel nedosáhli a nakonec bylo o gól úspěšnější Slovácko.

Vstup do utkání se nám příliš nevydařil, Slovácko nás od začátku zatlačilo a hned v úvodu utkání nás výrazně podržela Šárka Bálková, když výborně vyškrábla gólovou hlavičku hostující hráčky. Obrázek první půle byl podobný, Slovácko bylo více na míči, my jsme se po většinu času bránili a občasně zahrozili směrem dopředu, bohužel nijak nebezpečně. Do půle ale branka nepadla.

Druhý poločas jsme začali aktivněji, tlačili jsme se více dopředu a konečně jsme se dostávali i k ohrožení branky Slovácka. Bohužel jsme inkasovali po střele z vápna k tyči. Naše odpověď byla ale blesková, hned po rozehrávce Káťa Macková orazítkovala břevno a Verča Hlaváčová dorážkou srovnala. Po několika minutách se situace otočila, po pěkné přihrávce Verči Hlaváčové střílela Káťa Macková a hostující golmanka svůj tým podržela. Nedáš - dostaneš se bohužel naplnilo, o chvíli později se Slovácko dostalo do vedení střelou do šibenice za vápnem. My jsme mohli srovnat po standardní situaci, ale Barče Smejkalové při zpracování míč odskočil. A tak udeřili opět hosté, když nepovedený centr zaplachtil přímo k tyči naší brány. Naše útočná aktivita pak byla odměněna gólem Terky Dytrtové, která pěknou střelou za vápnem snížila. Na víc už bohužel nezbyl čas.

Holky chválíme zejména za druhý poločas, i když jsme třikrát inkasovali, tak hra byla mnohem kvalitnější než v první půli a hráli jsme mnohem odvážněji. Slovácko bylo lepší na míči, ale příliš šancí jsme jim nepovolili, ve druhé půli jsme měli také možnosti ke skórování. Bohužel se nám opakovaně nedaří výsledkově vyrovnané zápasy dotáhnout do nějakého bodového zisku.

Ondřej Kumpan, trenér Pardubic: Věřili jsme, že jsme schopni kvalitního soupeře potrápit, a to jsme myslím, splnili. Důležité bylo, že jsme přestáli úvodní nápor soupeře a první půli, kdy jsme byli pod tlakem, a byli jsme stále v zápase. Obranná hra nám fungovala solidně, když nepočítám gólové střely za vápnem, tak jsme soupeři povolili 2 šance, což je při kvalitě soupeře solidní vizitka. Stejný počet jsme ve druhé půli měli také, bohužel jsme je neproměnili. Kdybychom šli do vedení, myslím, že bychom šanci bodovat měli. Chválíme Šárku Bálkovou za jistý výkon a celkově tým za druhý poločas.
Team logo Team logo

Detaily utkání

13.04.2024, 11:00 / 17. kolo, 1. liga WU18
 • Statistiky

  Branky: 57. Hlaváčová, 90.+3 Dytrtová - 56. Sluková, 65., 85. Bučková. Bez karet. Rozhodčí: Soukupová - Hausnerová, Koryčanská.

 • Diváci

  50, stadion Dolíček, Pardubice

 • FK Pardubice

  Bálková - Kubištová, Lacinová, Čapková, Valentová - Smejkalová, Macková (65. Dytrtová), Hladová - Kozáková, Hlaváčová, Vamberová (80. Ptaszeková)

 • 1.FC Slovácko

  Sestava není k dispozici.

Autor článku: Kumpan Ondřej

Autor fotografie: Opltová Marcela

Sdílet článek