FK Pardubice
BRN Team logo
2 3
(1:1)
Team logo PCE
U-17

U17 veze z Brna vítěztví

Souboj mezi Brnem a hostující sedmnáctkou byl stejně jako na podzim velmi zajímavý pro oko diváka. Utkání plné zvratů rozhodl stejně jako v Jihlavě střídající Jeřáb. Naše mužstvo si tak odváží cenné vítězství z horké půdy Zbrojovky.

Dnes se v Brně hrál skvělý zápas, který nabídl spoustu zajímavých a napínavých momentů. Naše mužstvo do něj vstoupilo velmi dobře, kdy jsme po čtvrthodině šli díky brance Urbana zaslouženě do vedení. Soupeř se však začal postupně osmělovat, až po několika varováních naší defenzívy po hezké kombinaci z pravé strany vyrovnal. Konec poločasu však patřil našemu týmu, který si vytvořil dvě obrovské příležitosti, avšak bez gólové radosti. Ve druhém poločase se hra ještě více otevřela, což divákovi přineslo ještě více zajímavostí. Hned v 52. minutě si po hezké kombinaci našel Beránkův odražený centr Zima, který hezkou střelou pravačkou dostal míč na zadní tyč. Vedení vydrželo našemu týmu do 70. minuty, ve které se po rychlé akci Zbrojovky podruhé v utkání prosadil Kadlec. Za 7 minut se skóre opět měnilo, a to když si Jeřáb našel prostor mezi obránci a po skvělé přihrávce pelášil sám na domácího Hrazdíru. Tomu nejprve stihl udělat rychlou kličku, aby následně levačkou poslal míč do odkryté branky. Závěr utkání nabídl všem aktérům skvělou podívanou. Domácí nejprve málem srovnali, avšak obrovskou šancí do odkryté branky na vyrovnání odmítli, čehož následně mohl využít z penaltového puntíku sám faulovaný Beránek. Ani ten však nebyl úspěšný. Brno tak v závěru vrhlo veškeré své síly do útoku, kde si vytvořilo ještě jednu příležitost. Radost však domácím vzal i s pomocí tyče Svoboda, a tak si náš tým připsal cenné tři body.

Komentář trenérů FK Pardubice

Utkání se dnes muselo všem aktérům líbit, jelikož se hrál vysoce náročný kombinační fotbal se spoustou šancí. V dnešním střetnutí jsme byli velmi živí a neustále vytvářeli možnosti řešení pro hráče s míčem, a to zejména ve střední a útočné třetině. Dařilo se nám tak trhat defenzívu domácích a být neustále nebezpeční, avšak šance končily na domácím brankáři. Ve druhém poločase jsme chtěli navázat na zajímavé individuální výkony a týmové propojení, což se povedlo i se sladkou tečkou v podobě vítězství.

V závěru jsem měli i trošku štěstí, které však přeje připraveným, čemuž jsme šli jednoznačně naproti. Na klucích dnes byla vidět velká chuť si vzájemně vyhovět a podat v určitých fázích utkání nadstandardní individuální výkony. Soupeři děkujeme za férovou hru a velmi rozvojové utkání.

Team logo Team logo

Detaily utkání

28.03.2024, 15:15 / 20. kolo, 1. ČLD U17
 • Statistiky

  Branky: 38 a 70. Toman - 16. Urban, 52. Zima, 77. Jeřáb

  ŽK: Kadlec - Svatoš, Jeřáb

 • Diváci

  50, TCM Brněnské Ivanovice

 • FC Zbrojovka Brno

  Hrazdíra - Paseka (88. Valenta), Konečný, Jakubčovič, Toman, Kadlec, Vizingr, Hájek (58. Pošvář) , Adametz, Smékal, Krejčí

 • FK Pardubice

  D. Pražák - Tareš, Svoboda, Kosek, Dostál (46. Hendrych), Zima, Svatoš (62. Vrážel), Pešek, Urban (70. Nesládek), Kvaček (70. Jeřáb), Beránek

Autor článku: Redakce

Autor fotografie: David Haan

Sdílet článek