1 2
(0:1)
Team logo BRO

B-tým nestačil na Brozany

Pardubický B-tým nestačil v nedělním dopoledni na tým SK Sokol Brozany, když soupeři podlehl 1:2. Brozanský celek se dostal do vedení na konci první půle a své vedení navýšil hned v úvodu druhého poločasu. Na konečných 1:2 snižoval v 84. minutě utkání z penalty Leandro Lima.

Do první půle vstoupil aktivněji pardubický tým. Nejvýraznější šanci úvodní čtvrthodiny hry obstaral domácí Novák, jehož střela z 6. minuty letěla vysoko nad branku Brozan. Následně si Pardubice vytvořily několik standardních situací. Po jednom z rohových kopů nebezpečně hlavičkoval pardubický Miláček, který ale balón mezi tři tyče neusměrnil.

V závěru prvního poločasu se prosadily Brozany. Ve 43. minutě se z rychlého přechodu do útoku prosadil David SCHETTL, který střelou z levé strany pokutového území udal poločasové skóre – 0:1.

Pro Pardubáky nemohl být vstup do druhého dějství krutější. Už ve 48. minutě navýšil náskok hostujícího celku Chukwudi CHUKWUMA , který si našel centr z pravé strany a hlavou poslal míč pod břevno Markovičovy brány – 0:2.

Následovalo několik náznaků šancí na obou stranách. Ani jedna střela však výrazněji neprovětrala ani jednoho z brankářů. V 84. minutě dostaly Pardubice příležitost v podobě pokutového kopu. K exekuci penalty se postavil brazilec Leandro LIMA, jehož střela k levé tyči slavila úspěch – 1:2.

V závěru se ještě červenobílí hnali za vyrovnáním. Hostující tým ale všechny hrozby odvrátil, a Brozany tak z Pardubic vezou všechny tři body.

Fakta: ŽK: 74. Štichauer Rozhodčí: Havlík – Tesař, Janíček

Pavel Němeček, trenér Pardubic:"Mrzí mě první poločas, ve kterém jsme hráli dobře. Vytvořili jsme si několik slibných příležitostí, ale nebyli jsme dostatečně důrazní v pokutovém území. Na konci první půle jsme jednou propadli a soupeř nás hned potrestal. Rozhodl důraz v pokutových územích, kde se vyhrávají zápasy.“

30.04.2023, 10:15 / 24. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 84. Lima - 43. Schettl, 48. Chukwuma