4 1
(1:1)
Team logo PCB

Rezerva neudržela vedení a podlehla na trávníku vedoucího Žižkova

Nadějně začal pro pardubický tým sobotní duel proti Viktorii Žižkov na jejím hřišti. Bohužel domácí lídr soutěže do přestávky vyrovnal a tlakem ve druhém poločasu pro sebe získal tři body a jistotu výhry v soutěži.

Domácí favorit do utkání vstoupil aktivně dle očekávání, ale pardubická obrana se štěstím odolávala. V osmé minutě zakončil po centru Mulemeho Řezáč do břevna. Poté třikrát hosty podržel Šmíd a přišel trest. Ve 32. minutě vysunul Rosa za obranu Hufa a ten v koncovce obstřelil Švengera - 0:1! Bohužel vedení Pardubic nemělo dlouhé trvání. Za tři minuty po vedoucím gólu přišel centr z pravé strany a Klusák přesnou hlavičkou k tyči vyrovnal - 1:1! Ve 42. minutě mohl otočit Prošek, ale z dobré pozice těsně minul pardubickou branku. Do kabin se tak šlo za remízového stavu.

Jenže hned na začátku druhé půle ve 47. minutě unikl po levé straně Bazal, nedokázal ho zastavit Dostál ani Rosa a žižkovské křídlo poté s klidem prostřelilo Šmída - 2:1! V 56. minutě velkou šanci Sixty zlikvidoval Šmíd. Za tři minuty dostal spoustu prostoru z pravé strany Řezáč a jeho křížná rána skončila na tyči. V 68. minutě byl ve vápně sražen Súkenník a byla z toho penalta. K té se postavil sám faulovaný a ačkoliv Šmíd vystihl směr střely, tak na ni nedosáhl - 3:1. Od této chvíle bylo o vítězi utkání rozhodnuto. V 79. minutě Šmíd zlikvidoval další velkou šanci tentokrát střídajícímu Voltrovi. Za dvě minuty pak další centr z pravé strany uklidil do vlastní branky střídající Hanč a podtrhl tak zmar hostů ve druhém poločase.

Pavel Němeček (trenér FK Pardubice): Dnes jsme hráli proti soupeři, který má vysokou kvalitu a to povrdil. My jsme v prvním poločase dali z ojedinělé akce branku a šli jsme do vedení. Z hlediska výsledku pak bylo zásadní, že soupeř za krátkou dobu vyrovnal a z kraje druhého poločasu přidal branku na 2:1. Od té doby diktovali hru a my se bránili. Pro naše hráče to byla velká fotbalová škola. My musíme pracovat dál a soustředit se na zbývající zápasy.

20.05.2023, 10:15 / 27. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 35. Klusák, 47. Bazal, 68. Súkenník (pen.), 81. vlastní – 32. Huf. Bez karet. Rozhodčí: Černý – Trska, Vojáček. Delegát: Skalák.