5 0
(4:0)
Team logo UST

Pětibranková výhra rezervy nad Ústím n. L.

Tři kola před koncem soutěže získala pardubická juniorka důležité tři body za jasnou výhru nad Ústím nad Labem. Už první poločas, který skončil 4:0 udal jasný ráz zápasu, ve kterém bylo od třetí branky o vítězi jasno. Ukázalo se, jak je pro pardubické mladíky důležité vstřelit první gól.

Domácí šli do zápasu se čtyřmi hráči A týmu, konkrétně Jeřábkem, Chlumeckým, Rosou a Šimkem. První velkou šanci zápasu ale měli v 10. minutě hosté, když jen dobrým zákrokem zákrokem Sedláčka u tyče na brankové čáře neskončil míč v brance. Následně se potvrdilo staré známé pořekadlo "nedáš - dostaneš", kdy Novák napadal rozehrávku gólmana hostů, který ho trefil a od něj se míč dokutálel do branky - 1:0. Šťastný gól domácí nakopl k pěkné kombinační hře. V 16. minutě došlo k ve vápně hostů k faulu na Miláčka a byla z toho penalta. K té se postavil Sam Šimek a nedal gólmanovi šanci - 2:0! Ve 36. minutě si pak našel střeleckou pozici po ideální přihrávce od Vencla Bernardo Rosa výstavní střelou levačkou z hranice vápna upravil již na 3:0! Za dvě minuty byl ve vápně znovu faulován Miláček a byla z toho druhá penalta pro domácí. K té se znovu postavil Šimek a znovu nekompromisně proměnil - 4:0! Druhý poločas se hrál o poznání v klidnějším tempu a tak byl k vidění již jen jeden gól, který si v 63. minutě vypracoval po hezké akci Miláček a střelou mezi nohy gólmana upravil na konečných 5:0.

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: "Již od první minuty jsme šli zatím, že chceme a potřebujeme získat tři body. Tentokrát se nám podařilo zužitkovat šance v prvním poločase a najednou se nám hraje lépe. V zápase se objevovala spousta krásných akcí a soupeře jsme po většinu utkání přehrávali. Za toto vítězství jsme rádi a kluci to utkání odpracovali velmi dobře. "

28.05.2023, 10:15 / 28. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 10. Novák, 17. a 39. Šimek (obě z pen.), 36. Rosa, 63. Miláček.

ŽK: 2:0 (Hanč, Miláček).

Rozhodčí: Havlík z Dačic (Janíček, M. Schmeiser).

Delegát: Štěpař z Kocbeří.