PCE Team logo
Team logo SLA

Žáci U15 prohráli se Slavií Praha

Druhou porážku v řadě si připsal tým U15. S dosud neporaženou Slavií Praha hrál na domácím hřišti vyrovnanou partii. O vítězství hostů však rozhodla jediná branka utkání z prvního poločasu.

Hodnocení trenérů:

Do zápasu se Slavií jsme vstupovali s cílem podat co možná nejlepší fotbalový výkon s touhou odčinit nepovedený podzimní zápas na Slavii. Tušili jsme, že nás čeká utkání, ve kterém bude mít soupeř územní převahu, čehož jsme chtěli využít především v rychlém přechodu do útoku.

Slavia hned od úvodu vyrukovala s očekávaným vysokým presinkem s principem bránění jeden na jednoho, což nám nabízelo řadu možností především v prostorech za vysoko postavenou obranou soupeře. V okamžiku, kdy jsme dokázali načasovat náběh a přihrávku za obranu, tak jsme dokázali být velmi nebezpeční. Podobně jako v Budějovicích nás však zklamala finální fáze. Přestože jsme v první půli byli nebezpečnější než soupeř, tak do vedení šli hosté. Po laciné ztrátě míče Slávisté skvěle vyřešili situaci před naším pokutovým územím a šli do vedení.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, bohužel nám stále chyběla větší přesnost v útočné třetině. I přes řadu velmi dobrých situací jsme si nedokázali vytvořit větší šanci ke vstřelení vyrovnávací branky. V poslední patnáctiminutovce už měla Slavia jasnou převahu, zatímco naše hra ztratila tempo a dynamiku. Díky dobrému počínání hráčů v obranné fázi jsme nedostali další gól.

Porážka je to krutá, protože hráči cítili, že v tomto zápase mohli dosáhnout lepšího výsledku. Kluky však chceme ocenit za jejich velké nasazení a odvahu, s jakou do zápasu vstoupili.

25.05.2024, 10:00 / 28. kolo, ČLŽ U15

Branky: 33. Srb

ŽK: 60. Kuneš, 69. Ilinčić (oba Slavia)

0, Ohrazenice

Skokan - Šafařík, Dvořáček, Rychtařík - Kožíšek (64. Lorenc), Dostál - Fajt (64. Hoffman), Mužík - Novák (56. Firszt), Bachratý (64. Saňák), Sukdolák (72. Nešetřil)

• SK Slavia Praha

Sestava není k dispozici.