0 2
(0:1)
Team logo OLO

V důležitém souboji jsme podlehli Sigmě Olomouc

Nedělní utkání fanoušci očekávali s přáním, aby se pardubický tým dočkal další ligové výhry. Ovšem utkání proti Olomouci bylo dalším, které se týmu nevydařilo. Od první půle hrál tým o deseti, soupeř dokázal tuto výhodu využít a vyhrál v Ďolíčku 2:0.

Vstup do zápasu měli lepší Hanáci. Hned v šesté minutě měli hosté šanci z ničeho nic, když Jakub Markovič neudržel rohový kop Zmrzlého z levé strany. Nakonec si ale pardubický gólman poradil a zažehnal nebezpečí.

Kolem půlhodiny hry bylo před brankou Pardubic znovu rušno. Nejprve Juraj Chvátal z pravé strany selhal proti Jakubu Markovičovi, z následného rohového kopu hlavičkoval Mojmír Chytil a z dorážky trefil pouze tyč Antonín Růsek.

Ve 37. minutě šla Olomouc do protiútoku a ten zastavil Bernardo Rosa. Vypadalo to na standardní žlutý faul, hlavní rozhodčí se ale poté šel podívat k monitoru. Po zhlédnutí záznamu žlutou kartu zrušil a Bernardo Rosa musel po červené kartě ze hřiště.

A ještě před přestávkou přesilovku Olomouc využila. Po dalším nebezpečném rohovém kopu hlavičkoval Antonín Růsek a po odrazu od tyče zakončoval z malého vápna Jakub Pokorný a ten poslal hosty do vedení.

Ve druhé půli už si hosté vedení pohlídali. Navíc měli i hodně šancí na navýšení svého náskoku, ve většině případů ale byl úspěšný brankář Jakub Markovič. I v 76. minutě si na zakončení Růska ze strany sáhl, míč však přeci jen skončil v síti.

Pardubáci se sice snažili hrozit z protiútoků, v deseti to ale neměli snadné. Z dálky zkusil své štěstí například střídající Leandro Lima, ovšem zamířil nad bránu. Olomouc tak v Ďolíčku zvítězila 2:0.

Pavel Němeček, trenér Pardubic: „Z utkání jsem zklamaný nejen výsledkově, ale především z naší hry do červené karty. Olomouc si vytvořila několik šancí, to znamená, že jsme určitě moc dobře nebránili. Mohli jsme být i nebezpečnější dopředu. K červené kartě se vyjadřovat nechci. Pro mě je přísná, ale nechci to dál řešit, neviděl jsem žádný záběr. Možná největší zlom byla branka ke konci prvního poločasu spíše než červená karta. Pak to pro nás bylo hrozně těžké, hodně jsme běhali bez míče.“

04.09.2022, 16:00 / 7. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 45+2. Pokorný, 76. Růsek (Breite). ČK: 1:0 (39. Rosa). ŽK: 1:3 Svoboda – Poulolo, Chytil, Pokorný. Rozhodčí: Hocek – Machač, Kotalík.