0 3
(0:1)
Team logo KOL

Rezerva v předposledním kole podlehla Kolínu

B-tým se v neděli dopoledne představil na Vinici v posledním domácím utkání sezóny a svěřenci trenéra Pavla Němečka podlehli Kolínu 0:3. Celý zápas byl ve stylu, že domácí hráli, drželi míč výrazně na svých kopačkách, ale branky z brejků stříleli jen hosté.

Sobotní výsledky soupeřů znamenaly, že pardubičtí měli jistotu záchrany již před zápasem. To však nemělo mít vliv na výkon.

Domácí mladící do zápasu vstoupili aktivně, ale hosté v šesté minutě prakticky první návštěvu na polovině Pardubic proměnili v branku, když se prosadil Pelyak - 0:1. Hosté se zatáhli do obrany a čekali, co domácí vymyslí. Těm se však výrazně nedařilo dostat se na dostřel branky. Navíc chyběl větší pohyb a přesnost nahrávek. Prakticky jediným vážným ohrožením v první půli byla střela Brdičky z otočky do tyče.

Do druhé půle domácí vstoupili s touhou vyrovnat, ale hosté je v 55. minutě ztrestali z dalšího brejku Šnajdr - 0:2. V 72. minutě podržel domácí celek Šmíd. Za dvě minuty měl na hlavě snížení střídající Kapanga, ale těsně minul. Lekci z produktivity potvrdili kolínští v 86. minutě, kdy se z dorážky prosadil Breda - 0:3.

04.06.2023, 10:15 / 29. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 7. Pelyak, 56. Šnajdr, 87. Breda. ŽK: 1:3 (Šmíd - Hakl, Snížek, O. Sodoma). Rozhodčí: Černý z Prahy (Hrivík, Polena). Delegát: Kozel z Chebu.