3 2
(0:2)
Team logo PCB

V posledním utkání sezony se zrodila těsná prohra v Živanicích

V posledním kole letošního ročníku ČFL sk. B zajížděla pardubická rezerva k okresnímu derby do Živanic. V zajímavém utkání patřil první poločas hostům a druhý domácím. Vyrovnaný duel nakonec skončil těsnou výhrou Živanic a to šťastným gólem v 90. minutě. Nic to však nezměnilo na faktu, že se oba celky budou utkávat ve třetí lize i v následující sezoně.

V sobotním dopolední začali velmi dobře hosté a hned v 16. minutě Miláčkovu střelu s námahou vyrazil Frydrych, ale jen k dobíhajícímu Štichauerovi, jenž ještě s pomocí teče dopravil míč za brankovou čáru - 0:1! Tlak hostů a pěkná kombinační hra pokračovala z čehož vyplynula akce Brdičky, který ji zakončil přesnou křížnou střelou a ve 26. minutě vedli hosté již 0:2.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí, ale hostující obrana dlouho odolávala. Až v 62. minutě z dorážky zblízka snížil D. Pánek na 1:2. Za dvě minuty měl obrovskou šanci na gól Brdička, ale jeho střelu vyrazil Frydrych na roh. V 70. minutě pak se po závaru před brankou hostů dostal míč ke střídajícímu Knesplovi, jenž hlavou zblízka vyrovnal - 2:2. Za minutu se nechal zbytečně vyloučit po druhé žluté kartě Jarkovský a domácím začal přesilovka.

V 78. minutě podržel hosty na dvakrát výbornými zákroky gólman Šimůnek. V 84. minutě trefil domácí Kopecký tyč z trestného kopu. A když se zdálo, že derby dopadne spravedlivou remízou, tak v 90. minutě domácí zahrávali poslední roh zápasu, odražený míč se dostal k Buriánkovi, jehož nepřesný střelecký pokus zpoza velkého čtverce našel nechtěně Knespla, který ho usměrnil do sítě a dokonal obrat - 3:2.

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: " Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a celý první poločas jsme byli jednoznačně lepším týmem. Vstřelili jsme dvě branky a několik dalších příležitostí jsme nevyužili. Soupeř v druhém poločase zvýšil aktivitu. Hodně se tlačil do pokutového území, kdy nás pak sestřelil třemi brankami. Určitě by utkání slušela remíza, jelikož poslední branka byla velmi šťastná, ale pro nás to bohužel skončilo gólem a těsnou prohrou. "

10.06.2023, 17:00 / 30. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 62. D. Pánek, 70. a 90. Knespl - 16. Štichauer, 26. Brdička.

ČK: 0:1 (72. Jarkovský).

ŽK: 2:3 (F. Pánek, Langr - Jarkovský 2x, Miláček).

Rozhodčí: Nedvěd z Chomutova (Kolátor, Krupka).

Delegát: Sýkora z Prahy.