2 1
(0:0)
Team logo PRE

B-tým znovu vyhrál!

Pardubická rezerva výsledkově zvládla i třetí utkání v řadě. V neděli dopoledne porazila na stadionu Pod Vinicí FK Přepeře 2:1, a vyhoupla se tak na 8. místo tabulky ČFL - skupiny B. Branky Pardubic vstřelili: Pandula a Lupač.

Po dvou výhrách v řadě nastoupili svěřenci trenéra Pavla Němečka k důležité domácí bitvě s Přepeřemi. Aktuálně poslední celek tabulky kousal, nakonec však pardubické "béčko" utkání zvládlo dotáhnout do vítězného konce a slaví důležité tři body.

První velkou šanci zápasu si až ve 27. minutě vytvořili hosté. Po centru do vápna pálil jeden z hráčů FK Přepeře z voleje jen těsně vedle Šmídovy brány. Ke střele z větší vzdálenosti napřáhl na druhé straně hřiště ve 36. minutě hry Machů. Jeho rána protáhla brankáře Truksu, ale v síti neskončila.

Začátek druhé půle vyšel mnohem lépe domácím fotbalistům. 4 minuty po změně stran se totiž po souboji ve vápně dostal k míči Míšek, který skvělou křižnou přihrávkou našel před prázdnou bránou osamoceného Daniela Pandulu, který už neměl problém dopravit míč za záda Truksy - 1:0.

O šest minut později bylo na Vinici ještě veseleji. Po rohovém kopu míč doskákal až na kopačku Adama Lupače, který pohotovou střelou zprostřed šestnáctky poslal balón přesně k levé tyči - 2:0.

Následně musel pardubický brankář vytáhnout několik zákroků, aby odrazil tlak hostí. V 80. minutě se už hráči FK Přepeře přeci jen dočkali snížení. Po centru Daníčka míč těsně před Šmídem tečoval Michal Pavlata, a vykřesal tak hostům naději na bodový zisk - 2:1.

V samotném závěru mohli ještě skórovat Východočeši, Miláček ale mířil příliš vysoko. Nic to ale neměnilo na tom, že si pardubická rezerva došla pro velice důležité tři body do tabulky ČFL - skupiny B, ve které aktuálně Pardubákům patří 8. příčka!

12.05.2024, 10:15 / 26. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 49. Pandula, 55. Lupač, 80. Daníček. Žluté karty: 63. Jarkovský, 90+2. Machů – 57. Šťovíček, 70. Pavlata, 90+2. Dočekal. Rozhodčí: Nymsa – Erlebach, Vitvar. Delegát: Slavíček.