1 0
(1:0)
Team logo UST

Pardubická rezerva zdolala Ústí nad Labem nejtěsnějším rozdílem!

B-tým zvládl v neděli dopoledne duel s ústeckým Viagemem, který na Vinici porazil 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil hned v úvodní minutě Štěpán Miláček.

Němečkova parta se v neděli v 10:15 hodin postavila na stadionu Pod Vinicí celku FK Viagem Ústí nad Labem. A ti, kteří na Vinici dorazili jen o chvíli později, museli litovat. Hned v úvodní minutě zápasu totiž Lima z levé strany hřiště předložil míč na kopačku Štěpána MILÁČKA, který bez problému poslal svůj tým do vedení - 1:0. Následně převzali otěže hry hosté. Žádná z šancí se však neujala. Do kabin se tedy odcházelo za příznivého stavu pro Pardubice.

Velkou šanci v úvodu druhého poločasu měli červenobílí, ale rána skončila nad Němcovou bránou. Mnohem nebezpečnější bylo i nadále Ústí. Několik střeleckých příležitostí si vytvořil kapitán Jakub Mareš, ale skvělý brankář Nicolas Šmíd stále držel čisté konto. V samotném závěru ještě mohl hostující Kučera skórovat hlavou. V poslední chvíli stihli pardubičtí obránci vytečovat míč do zámezí.

Tlak Viagemu Němečkova parta ustála, a oslavila tak důležitý zisk tří bodů. Navíc se naše rezerva vyhoupla na 7. příčku ČFL - Skupiny B!

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: "Věděli jsme, že nás čeká velmi kvalitní soupeř a hodně těžké utkání. To se také potvrdilo. My jsme chtěli především odčinit vysokou porážku z předešlého utkání. Museli jsme zlepšit hlavně obrannou fázi, abychom mohli v zápase pomýšlet na vítězství. Podařilo se nám vstřelit velmi brzký gól, což nám pomohlo zejména po psychické stránce. Poté měl soupeř dvě velice slibné šance, které se nám podařilo odvrátit. MY jsme ale měli také jeden nájezd na brankáře, ale vyřešili jsme ho špatně. Postupem času nás soupeř dostal pod velký tlak. Náš tým ovšem v defenzivní činnosti pracoval skvěle a soupeři se nepodařilo nám dát gól. Kluci se v zápase vydali a jejich odměnou byla výhra."

26.05.2024, 10:15 / 28. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 1. Miláček. Žluté karty: 39. Lima (PCB), 84. Machů (PCB), 86. Svoboda (PCB) – 61. Kučera (UNL), 76. Němec (UNL). Rozhodčí:Janíček - Havlík, Lovětínský. Delegát: Sýkora.