(0:2)
Team logo KOL
Muži B

Juniorka nestačila na Kolín

Pardubická rezerva odehrála v sobotu dopoledne poslední domácí utkání sezóny. Na Vinici přivítala v tradičním čase, tedy v 10:15 hodin, kolínskou Spartu. Duel, který provázel déšť, zvládli lépe hosté, kteří nakonec zvítězili vysoko 4:0.

V prudkém dešti nastoupily oba týmy do utkání 29. kola ČFL - Skupiny B. Byl to hostující celek, který měl hned zpočátku herní převahu. V 18. minutě z toho kolínští vytěžili první branku utkání. Po zmatku v pardubické obraně se k míči dostal Dominik Veselý, který i přes snahu obránců dostal míč z bezprostřední blízkosti do brány - 0:1. O 4 minuty později mohli hráči v černobílých dresech navýšit své vedení. Veselý posouval míč na svého spoluhráče z pravé strany hřiště. Gól z toho ale nebyl.

Velký rozruch potom způsobila situace ze 42. minuty hry. Pardubický Ondřej Sedláček zahrál v pokutovém území rukou, načež viděl žlutou kartu. Hlavní rozhodčí nakonec svůj verdikt po debatě s postranním sudím změnil a Sedláček viděl rovnou červenou kartu. Nařízenou penaltu poté bezpečně proměnil Dominik Veselý - 0:2. To už bylo v prvním dějství vše, o mnoho spokojenější tak do kabin odcházeli hosté.

Pět minut po změně stran utekl domácím obráncům znovu Veselý, který kličkou překonal brankáře Šimůnka, následné zakončení skončilo ale jen na boční síti. Hráče Kolína to ale mrzet nemuselo. Hned v 53. minutě se po rohovém kopu prosadil Marek Soukup - 0:3. Definitivní tečku za nevydařeným zápasem našeho "béčka" přidal Kolín v 75. minutě. Šnajdr přihrával z levé strany šestnáctky pod sebe, míč vyrazil Šimůnek, ale pouze k dobíhajícímu Davidu Beránkovi, kterému nedělalo žádný problém rozvlnit síť za gólmanem Pardubic počtvrté - 0:4.

Gól si mohli připsat v 82. minutě duelu také domácí. Prokeš vybídl ke skórování Miláčka, jehož pokus ale zlikvidoval skvělým zákrokem Tůma. Svěřenci trenéra Pavla Němečka se tak se stadionem Pod Vinicí rozloučili vysokou prohrou 0:4. Už v sobotu si ale budou moci spravit chuť v Živanicích, kde odehrají poslední střetnutí letošní sezóny. Lokální derby startuje v sobotu 8.6. v 17:00 hodin.

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: "Velice nás prohra v tomto utkání mrzí. Již od prvních minut nám chybělo větší nasazení. Soupeř udeřil ze své první standardní situace. Největší rána ale přišla těsně před přestávkou. Červená karta a druhá branka z penalty. To nás zlomilo. Pak už jsme neměli sílu utkání dotáhnout alespoň do remízového stavu. Šance na vstřelení gólu jsme si vytvořili, ale chyběla nám střelba. bez toho se gól dát zkrátka nedá."

01.06.2024, 10:15 / 29. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 18. Veselý, 43. Veselý (pen.), 53. Soukup, 75. Beránek. Žluté karty: 42. Jarkovský (PCB), 47. Brož (PCB). Červené karty: 42. Sedláček (PCB). Rozhodčí: Hanousek - Šťastný, Linhart. Delegát: Macháček.