1 0
(0:0)
Team logo PCB

Rezerva zakončila sezónu prohrou v Živanicích

B-tým v sobotu zakončil letošní sezónu prohrou v nedalekých Živanicích. Svěřenci trenéra Pavla Němečka nestačili v lokálním derby na svého soupeře nejtěsnějším rozdílem. Výhru vystřelil domácím v 75. minutě Holec.

V sobotu v 17:00 hodin nastoupila Němečkova parta na trávníku Živanic k poslednímu utkání rezervy v letošní sezóně.

První poločas příliš šancí nenabídl. Centr do vápna z kopačky domácího Zvěřiny zvládla pardubická obrana odvrátit do bezpečí, na druhé straně se poté snažil vybídnout Hoffmana ke skórování Halda, jehož přihrávka ale nebyla přesná.

Po změně stran se diváci dočkali atraktivnějšího průběhu hry. V 51. minutě už míč po lobu jednoho z domácích hráčů mířil do prázdné brány, nakonec však pardubičtí obránci stihli balón odhlavičkovat do zámezí. Na druhé straně se v 65. minutě rozhodl ke střele Jarkovský. Jeho tvrdá rána, mířící pod břevno, skončila jen v rukavicích připraveného Zímy.

V 75. minutě překlonil stav utkání na stranu Živanic střídající Martin Holec. Ten po přesně načasovaném obloučku jednoho ze svých spoluhráčů píchl do míče, a překonal tak vyběhnutého Šimůnka - 1:0.

Do konce utkání se už nic zajímavého nestalo, a tak Pardubáci zakončili sezónu 2023/24 prohrou v malém derby na trávníku TJ Sokol Živanice 0:1.

08.06.2024, 17:00 / 30. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 75. Holec. Žluté karty: 64. Spěvák (ZIV), 79. Zvěřina (ZIV). Rozhodčí: Jansa - Raplík, Beneš. Delegát: Svoboda.