3 2
(1:1)
Team logo CEB

Dramatický zápas přinesl cennou výhru!

Velké drama přinesl nedělní odpolední zápas, ve kterém ve druhém kole nadstavby hostil FK Pardubice soupeře z Českých Budějovic. Skóre se otáčelo na obě strany, ale díky velké vůli se z tříbodového zisku mohli radovat fanoušci domácího týmu.

Utkání se pro Pardubáky nevyvíjelo dobře, hosté se snažili tvořit hru. Měli první šanci, tu nevyužili, ale v 31. minutě se Budějovice dostaly do vedení. Po pravé straně unikl Šigut, jehož přízemní přihrávka přešla přes bráněného Tranzisku ke zcela volnému Allimu, který poslal balon do odkryté brány – 0:1.

Postupem času se začaly rozehřívat i domácí a o pár minut později posunul Daněk míč na hranici vápna Patrákovi, bohužel jeho pohotová střela skončila těsně vedle pravé tyče Šípošovy brány. Do přestávky se ale Pardubáci dočkali. Po krásné akci a přihrávce Patráka se prosadil Hlavatý – 1:1.

Hned po změně stran měl velkou šanci Krobot, ale brankář Šípoš ho vychytal. Hrál se hodně vyrovnaný zápas, pár šancí bylo na obou stranách, nicméně skóre se měnilo až v 69. minutě a to dost kuriózně. Pardubáci rozjeli rychlou akci, do dobrého zakončení se dostal Hlavatý. Jeho střelecký pokus byl zblokován, pro míč si šel Šípoš, ale obránce Poulolo si neuvěřitelně srazil míč do vlastní sítě – 2:1.

Kuriózní situace hosty nezlomila. O čtyři minuty později si Čermák zpracoval při závaru ve vápně míč a následně ho poslal přesně k tyči – 2:2. Závěr zápasu byl hodně nervózní, přesto přinesl branku, která rozjásala fanoušky. V 85. minutě Solil z pravé strany přihrál pod sebe do pokutového území, kde Hlavatý z plného běhu křižnou střelou rozhodl – 3:2.

Na výsledku už nic nezměnila ani další Hellebrandova dalekonosná rána, kterou vyškrábl mimo tři tyče Kinský. Východočeši porazili Dynamo na svém hřišti v nejvyšší soutěži na pátý pokus poprvé a v ligové sezoně s ním ani potřetí neprohráli.

Radoslav Kováč, trenér FK Pardubice: „Byl to náročný zápas na hlavu, proto dnes nechci hodnotit výkon, bylo to jak na houpačce. První poločas to bylo nervózní, klíčové bylo, že jsme do poločasu vyrovnali, to nám moc pomohlo. Budějovice hrály dobře, hlavně první půli měly větší kvalitu na míči. Druhý poločas se hra přelévala na obě strany, nakonec jsme to zvládli, našli jsme morální sílu zápas zvrátit. Zápas byl hlavně o Míšovi Hlavatém, který vytasil drápy, když to bylo nejvíc potřeba. Půl roku jsme doma nevyhráli a teď jsme za týden zvládli dva zápasy, konečně nám to naskočilo. Klidný ale budu, až budeme stoprocentně zachránění, pořád není nic hotového.“

12.05.2024, 15:00 / 32. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 45+1. Hlavatý (Krobot), 69. Poulolo (vla.), 85. Hlavatý (Solil) – 31. Alli (Šigut), 73. Čermák. Rozhodčí: Rouček – Mokrusch, Novák. ŽK: 3:1 (Surzyn, Icha, Ortíz - Králik). Držení míče: 52 % : 48 %. Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:8. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 18:5.