SLA Team logo
1 1
(0:0)

Na úvod přípravy remizujeme se Slavií Praha!

V úvodním duelu přípravy na novou sezónu jsme v Roudnici nad Labem remizovali s SK Slavia Praha 1:1. Pardubáky poslal ve druhém poločase do vedení Míšek, domácí ale v samotném závěru vyrovnali, a tak se oba týmy rozešly smírně.

Pardubický A-tým se v sobotu od 14:00 hodin představil na stadionu v Roudnici nad Labem, kde se střetnul s pražskou Slavií. Sešívaní vstoupili do utkání aktivněji. Několik střeleckých příležitostí si vytvořil Jurečka, avšak pokaždé skvěle zasáhnul Viktor Budinský.

Velkou příležitost k otevření skóre měl v 36. minutě Zmrzly, který po centru Wallema z pravé strany nedokázal míč dopravit do sítě. To se nepovedlo ani Jurečkovi o minutu později, kdy pardubický brankář vytáhl zákrok pravou nohou. V polovině hrací doby tak platilo skóre 0:0.

Do druhého dějství nastoupily oba celky v obměněných sestavách. Mimo jiné střídali oba brankáři. Hodně byl vidět slávistický Buren, který dvakrát prověřil střídajícího brankáře Pardubic Jana Stejskala. A tak to byli pardubičtí, kteří se ujali vedení! Po odvážném průniku Brdičky se míč ve vápně dostal ke Krobotovi, který prostrčil na Štěpána MÍŠKA. Ten zakončil nekompromisně střelou do levého horního rohu - 0:1.

V 66. minutě se mohli diváci dočkat vyrovnávací trefy. Centr Dioufa našel Jurečku, který vybídl ke skórování Pecha, jehož střelu ale pardubický gólman vyrazil do tyče. Chvíli poté běžel osamocený na brankáře Stejskala Buren, tomu se ale zakončení vůbec nepovedlo, když netrefil branku.

V 90. minutě hry čelil pardubický brankář, který do utkání nastoupil ve druhém poločase, úniku aktivního Jurečky. Ten ale zamířil vysoko nad, a tak se skóre znovu neměnilo. Ve třetí nastavené minutě se fanoušci dočkali dvou výrazných šancí. Tu první měl Fila, jemuž míč z kopačky ukradl Stejskal.

Chvíli poté se už sešívaní dočkali zaslouženého vyrovnání. Byl to již několikrát zmíněný Václav JUREČKA. Ten tentokrát v bezprostřední blízkosti brány míč zpracoval, a poté nechytatelně zavěsil - 1:1.

V úvodním duelu přípravy tak svěřenci trenéra Jiřího Saňáka vybojovali se silnou Slavií Praha velice cennou remízu.

29.06.2024, 14:00 / 0. kolo, Přátelská utkání

Branky: 90+3. Jurečka – 58. Míšek. Žluté karty: 60. Stradins (PCE). Rozhodčí: Trska – Hájek, Pfeifer.