KOM Team logo
3 1
(1:0)

V druhém sobotním měření sil jsme podlehli diviznímu Komárovu

Po náročném týdenním tréninkovém programu nastoupili naši hráči na trávníku divizního Komárova a domácím podlehli 1:3, přestože si v utkání připravili víc šancí, ztroskotali ovšem v koncovce.

V Komárově odehrál pardubický tým druhé sobotní přípravné utkání a na trávník od úvodu utkání vyběhli hráči, kteří nenastoupili v popoledním souboji v Roudnici proti Slavii. Naopak po obrátce je vystřídali hráči, kteří v předchozím souboji neměli vytížení a ve druhém poločasu se poprvé mezi tyčemi A-týmu objevil mladý brankář Adam Šimon.

První šanci v utkání měl po pár minutách Padnula, ale z levé strany domácího brankáře nepřekonal. Pardubáci měli i v dalších minutách převahu, jenže se nedostali do nebezpečného zakončení. A pak přišel šok na druhé straně. Stoper Chukwuebuka fauloval a domácí Pužík se trefil v 15. minutě přesně – 1:0.

Vyrovnáno mohlo být rychle, Suleiman si zaběhl na dlouhý pas, nicméně Pandula nedokázal míč zasáhnout. A jen krůček od vyrovnání byl v 27. minutě Yahaya, který udělal kličku i brankáři, pak bohužel doslova prováhal možnost srovnat skóre.

V průběhu druhého poločasu došlo v pardubickém týmu k několika změnám a i nadále byl východočeský tým aktivní, ovšem bez gólového vyjádření. Obrovské šance měli Machů a Šimek, síť se však nezavlnila. Po hodině hry si připsal druhý gól Pužík a poslal domácí do senzačního vedení 2:0. Pardubáci chtěli gólově reagovat, což se jim podařilo až v 86. minutě, kdy se střelecky prosadil Pandula – 2:1.

O dvě minuty později však domácí proměnili trestný kop a oslavy 100 let od založení jejich klubu oslavili výhrou nad pardubickým týmem.

29.06.2024, 17:30 / 0. kolo, Přátelská utkání

Branky: 15. Pužík (pen.), 59. Pužík, 88. domácí – 86. Koukola.