FUR Team logo
2 1
(1:1)

Na Greuther Fürth jsme o gól nestačili

Pardubáci v sobotu odpoledne nastoupili k utkání proti celku 2. Bundesligy. V bavorském Baiersdorfu se utkali s německým Greuther Fürth. Zápas pro Východočechy skončil těsnou porážkou. Jedinou branku Pardubic vstřelil Václav Jindra.

Červenobílí nastoupili v sobotu v 16:00 hodin do utkání proti 8. týmu 2. Bundesligy - SpVgg Greuther Fürth.

Duel začali aktivněji domácí, kteří si vytvořili několik střeleckých příležitostí. Tu největší měl na kopačce Futkeu, který ale brankáře Budinského z bezprostřední blízkosti nepřekonal.

Skóre se poprvé měnilo až ve 42. minutě. To se domácí po pěkné kombinaci dostali až před pardubického gólmana. Byl to konkrétně Noel FUTKEU, který tváří v tvář Viktoru Budinskému rozvlnil síť - 1:0.

Dvě minuty poté se pardubičtí fotbalisté dočkali vyrovnání. Po rohovém kopu, který zahrával Surzyn si míč našel Václav JINDRA, který si tak připsal svůj první gól v dresu A-týmu - 1:1.

Do druhého dějství nastoupili Pardubáci bez jediné změny v sestavě. Znovu to ale byli hráči Fürthu, kteří se tlačili za vstřelením gólu. To se jim povedlo v 57. minutě. Po faulu zahrávali domácí zajímavou standardní situaci. Míč si postavil Niko GIESSELMANN, který skvělou střelou k levé tyči prostřelil Budinského - 2:1.

Následně hlavní trenér FKPCE sáhl k několika střídáním. V 75. minutě se prudkou ranou prezentoval Solil. Míč ale skončil pouze v rukavicích připraveného Nolla. Nic už se v závěru duelu nestalo, a tak svěřenci trenéra Jiřího Saňáka podlehli Greutheru Fürth 1:2.

Pardubáci mají před sebou před startem ligové sezóny už jen jednu herní prověrku. Ta je čeká už příští pátek 12.7. v CFIG Areně. Utkání startuje v 18:00 hodin, majitelé permanentek a klubových eFKaret mají na generálku proti MFK Chrudim vstup zdarma!

06.07.2024, 16:00 / 0. kolo, Přátelská utkání

Branky: 42. Futkeu, 57. Giesselmann – 44. Jindra. Rozhodčí: Wittmann - Abieba, Wich.