0 1
(0:1)
Team logo KAR

Domácí premiéra dopadla špatně, podlehli jsme Karviné

Jako favorit šel pardubický tým do sobotního utkání proti Karviné, která podobně jako my vyšla z úvodního kola bez bodového zisku. Jenže duel se našim hráčům nepovedl, zklamali zejména v prvním poločasu a odešli poraženi 0:1.

V minulé sezóně jsme Karvinou třikrát porazili, tentokrát to ale nevyšlo. Proti utkání na Spartě udělali trenéři jedinou změnu, když Patráka nahradil Míšek. Zejména výkon v prvním poločasu ale bylo něco, na co hráči i trenéři budou chtít rychle zapomenout.

První velkou šanci v utkání měl Botos, který je v Karviné na hostování ze Slavie. Ten v 10. minutě osamocený před brankářem trefil pouze padajícího Budinského. O pět minut později se ale už skóre měnilo. Memič se kličkou uvolnil před hranicí šestnáctky a zamířil přesně k levé tyči a Budinský a na jeho pokus nedosáhl – 0:1.

Karviná si dál překvapivě držela územní převahu, zatímco domácím se hra nedařila a byla plná nepřesností. Až ve 33. minutě prověřil Surzyn bývalého pardubického brankáře Milana Knoblocha parádním přímým kopem přes zeď z 25 metrů.

Po přestávce reagovala pardubická lavička dvojitým střídáním, ofenzivu posílili Huf s Tischlerem, pro kterého to byl 100. ligový zápas. Hra domácích se zlepšila, ale jako první znovu zahrozila Karviná. Domácí tým zachránil Surzyn, který vykopával míč z prázdné branky.

Domácí několikrát pronikli do šestnáctky, ale nedokázali si připravit výraznou šanci. Trenér Saňák v dalších minutách poslal na trávník další dva útočníky, nicméně Knobloch měl víc práce jen v 90. minutě, kdy při vyběhnutí na hranici šestnáctky musel svést hlavičkový souboj s Yahayou.

Pardubákům nepomohlo ani devítiminutové nastavení, naopak v něm mohli ještě inkasovat, ale Ražnatovič naštěstí jen orazítkoval brankovou konstrukci. Z prvního utkání v domácím prostředí tak pardubický tým nezískal ani jeden bod, musí se ale o to pokusit za týden na trávníku v Českých Budějovicích.

Jiří Saňák, trenér FK Pardubice: „Laciný gól určil ráz utkání. Od nás to bylo triviální bránění. Musíme zamakat na organizaci hry, především při dlouhých míčích soupeře. Inkasovaný gól nás rozhodil, hlava nás svázala. Karviná čekala na brejky, my si s tím neporadili. Zbytečně jsme se zbavovali míčů, chybělo nám víc odvahy. Ve druhém poločase jsem viděl snahu od hráčů, ale byli jsme neplodní. Karviná mě nepřekvapila, překvapil mě náš výkon, a to nemile. Věřím, že brzy představíme další posilu.“

27.07.2024, 17:00 / 2. kolo, 1. liga

Branka: 15. Memič. Rozhodčí: Zaoral - Paták, Pochylý - Berka (video). ŽK: 2:3 (Polyák, Yahaya - Svozil, Krčík, Moses). Držení míče: 35 % : 65 %. Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:9. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:10.