CEB Team logo
1 3
(0:3)

První výhra v nové sezóně, z Budějovic vezeme body!

Všichni pardubičtí fanoušci byli v očekávání, jakým způsobem se bude tým prezentovat po matném výkonu proti Karviné. A rehabilitace se podařila, Pardubáci vezou z jihu Čech tři body! To je tou nejlepší pozvánkou na utkání dalšího kola, ve kterém přivítáme za týden Slovácko.

Hosté začali utkání dobře a bylo vidět, že jejich výkon je lepší než v předchozím kole. Byli aktivní a v 10. minutě přišla odměna. Kalabiška poslal z levé strany míč před branku a Keckeisen si ho srazil do vlastní branky – 0:1. Domácí mohli zanedlouho srovnat, ale naopak to byli oni, kdo inkasoval! Po nákopu na pravé křídlo se k míči dostal Zlatohlávek, jeho přihrávka našla Kalabišku, který v pohodě uklidil míč do branky – 0:2!

A ve 23. minutě již vedly Pardubice 3:0! Uvolnil se Patrák, vystřelil po zemi a míč skončil v domácí brance! V dalším průběhu první půle si debutant Noslin připsal žlutou kartu za faul. Domácí byli z vývoje zápasu zaskočení a nebyli pro Budinského nebezpeční, naopak chvilku před přestávkou mohl zvýšit, ale to se nestalo.

Podle očekávání se po změně stran vývoj utkání změnil. Domácí přidali, neměli co ztratit, a byli poměrně nebezpeční. Po necelé hodině hry se jim povedlo snížit, když do vápna poslal střílený centr Šigut, defenziva Pardubic balon srazila jen k volnému Trummerovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:3.

O chvíli později zachránil Pardubáky Budinský, který zlikvidoval jasnou šanci Tranzisky. V 75. minutě domácí chtěli penaltu, ale Tischler podle VAR rukou nezahrál, tak se pokračovalo dál. Tlak domácích se dařilo hostům zvládat, a minutu před koncem jim přálo štěstí. Suchan totiž na brankové čáře trefil ale jen svého spoluhráče Tranzisku!

V pardubickém týmu podali srdnatý výkon také všichni střídající hráči a zisk tří bodů je zasloužený. Následná oslava s fanoušky, kteří přijeli hráče podpořit řadu kilometrů, byla velmi emotivní a všichni věří, že se nám podaří na zisk navázat za týden, kdy v CFIG Areně hostíme Slovácko.

Jiří Saňák, trenér FK Pardubice: „Zápas rozhodla efektivita, v prvních 23 minutách jsme ze dvou střel dali tři góly. Především si cením koncentrovaného nástupu do utkání. Víme, že když dva týmy čekají na první výhru v sezoně, je to těžké. Věděli jsme, že nový trenér Českých Budějovic vsadí na organizovanou hru. Ale snažili jsme se spíš soustředit sami na sebe a na vlastní výkon. Nejsem spokojený s úvodem druhé části, tam jsme byli chaotičtí. Ne že bychom to ve druhé půli podcenili, ale soupeř neměl co ztratit, vstřelil gól a pak se chytili i diváci.“

04.08.2024, 14:30 / 3. kolo, 1. liga

Branky: 58. Trummer – 10. Keckeisen (vla.), 18. Kalabiška (Zlatohlávek), 23. Patrák (Huf). ŽK: 2:4 (Kotula, Hubínek – Noslin, Zlatohlávek, Tischler, Vacek). Rozhodčí: Petřík – Machač, Volf.