0 1
(0:0)
Team logo SLO

Soupeř se radoval z jediného gólu: doma jsme zůstali znovu bez bodů

Ani druhé vystoupení pardubického týmu v domácím prostředí neskončilo bodovým ziskem. O prohře se Slováckem rozhodla jedna vydařená akce hostujícího týmu ve druhém poločasu, domácí na ni bohužel nezvládli reagovat.

Pardubice prohrály i druhé domácí utkání v aktuálním ligovém ročníku, hostům stačil jejich první ligový gól v sezóně k tříbodovému zisku. Hosté měli v úvodu utkání více ze hry, Pardubáci se ale postupně rozkoukávali, nicméně šancí bylo pomálu na obou stranách. Budinský, který navlékl při absenci Vacka i Solila kapitánskou pásku, zasahoval v 5. minutě po Kozákově hlavičce, v dalším průběhu první půle téměř neměl práci.

Na druhé straně zahrozila čerstvá posila Simon, který zaujal svým výkonem a potvrdil, že bude dobrou posilou. Francouzský záložník po půlhodině nejprve donutil Heču k zákroku tečovanou střelou a v závěru úvodního dějství protáhl brankáře hostů i z přímého kopu.

Simon měl v 50. minutě další příležitost, po rohovém kopu hlavou jen těsně minul vzdálenější tyč. Jinak ale zápasu i po změně stran chybělo tempo a hrálo se především ve středu pole. Po hodině hry přišla pro domácí tým kritická situace. Kozák našel mezi obránci rozběhnutého Ndefeho a ten sám před Budinským poslal míč přesně k tyči – 0:1.

Domácí se bohužel v ofenzivě trápili, důkazem byla nedůrazná Krobotova hlavička v 78. minutě. Domácí si do konce utkání žádnou příležitost nevypracovali, naopak v nastavení nevyužil stoprocentní šanci na druhé straně Křišťan. Ani po ní se ale skóre neměnilo, hosté si odvezli všechny body po jednogólové výhře.

Jiří Saňák, trenér FK Pardubice: „Viděli jsme vyrovnané utkání, který bylo o jednom gólu. Bohužel to tak i bylo a my jsme prohráli. Bylo to o tom hlavně neudělat chybu, v útočné fázi zápas nenabídl příliš kvality z obou stran. Od nás to oproti minulým utkáním bylo už organizovanější, ale stále nám schází kvalita v přechodové i útočné fázi, odvaha. Musíme si pro to dojít. Chce to tvrdě dřít, makat a jít si pro to, být na sebe tvrdší. Žádný jiný recept na to nemám.“

11.08.2024, 14:30 / 4. kolo, 1. liga

Branky: 59. Ndefe (Trávník). ŽK: 5:3 (Polyák, Surzyn, Huf, Shejbal, Saňák – Trávník, Vaško, Ndefe). Rozhodčí: Vokoun – Vlček, Matoušek. Držení míče: 46 % : 54 %. Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:16.