LIB Team logo
3 0
(2:0)

V Liberci nám štěstí nepršelo, prohráli jsme o tři góly

Smutní a bez zraněného Jana Kalabišky se vraceli v neděli večer naši hráči z utkání v Liberci. Prohráli 0:3 a navíc přišli o pilíř zadních řad, který pro zranění kotníku musel střídat.

Zatímco většinu dne vypadalo počasí v Liberci dobře, prakticky s úvodním hvizdem rozhodčího se změnilo a na trávník se valily hektolitry vody. Pardubický tým se prakticky okamžitě dostal pod tlak soupeře, z obou stran bylo k vidění několik faulů, na kterých se do značné míry podílel také kluzký terén. Ve 13. minutě se o únik pokusil Krobot, ale ocitl se na zemi, podle sudích se však o faul nejednalo.

Po čtvrthodině hry se radovali domácí hráči. Pourzitidis vyslal dlouhý centr dopředu, kde míč získal Frýdek. Ten si navedl míč do středu hřiště a krásnou střelou pod břevno nedal Budínskému šanci – 1:0. Pak se dvakrát ocitl v hlavní roli Kalabiška. Nejprve skvěle skluzem zblokoval střelecký pokus Hlavatého, v 23. minutě byl jedním z tahounů zajímavé útočné akce. Našel ho Zlatohlávek, Kalabiškův nástřel si cestu do sítě nenašel.

A pak přišla 37. minutě, která znovu přinesla změnu skóre. Domácím předvedli dlouhé autové vhazování Pourzitidis hlavou prodloužil na Halinského a ten našel volného Hlavatého. Ten propálil míč do branky – 2:0. Sympaticky se z gólu neradoval, ale to nemohlo nijak zmínit smutek fanoušků, protože do šaten šli Pardubáci s dvougólovou ztrátou.

Druhá půle začala zostra, nejprve hezky pálil Simon a chvilku po něm na druhé straně Kayondo trefil břevno. Pardubákům se i po změnách v sestavě nedařilo snížit a další smutná situace je potkala v 64. minutě. Frýdkova střela se od obránce odrazila k nohám Michala Hlavatého, který pohotovou dorážkou zvýšil na 3:0.

Nešťastná situace se odehrála v 73. minutě, kdy Ghali na kluzkém terénu zajel do Kalabiška. Po intervenci VARu byl vyloučen, ale o pár minut později museli diváci sledovat příjezd sanitky a i když hráčův stav byl krátce po utkání nejistý, bylo zjevné, že půjde o vážnější zranění.

Ve zbývajícím průběhu utkání mohla trocha radosti přistát na pardubické straně, ale hostům nebylo přáno. V 83. minutě totiž Patrák neproměnil penaltu a chvíli před koncem se Yahaya netrefil z jasné šance uvnitř pokutového území.

Ze severu Čech se tak vracíme bez bodového zisku, za týden ale přijde derby, které by hráčům i fanouškům mohlo zlepšit náladu.

Jiří Saňák, trenér FK Pardubice: „Výsledek zní jasně, ale výkon takový nebyl. Myslím, že jsme odehráli jedny z nejlepších úvodních 30 minut. Rozhodly výborně zakončené akce domácích a naše laciné chyby. Prali jsme se až do konce. Pro mě je největší tragédií zápasu zranění Honzy Kalabišky, které vypadá jako těžké. Jel na rentgen, je tam podezření na zlomeninu, uvidíme. Věříme, že to nebude tak hrozné, ale nevypadalo to hezky. Nešťastný moment, který zavinilo uklouznutí na podmáčeném terénu.“

18.08.2024, 17:00 / 5. kolo, 1. liga

Branky: 15. Frýdek, 37. Hlavatý (Halinský). Rozhodčí: Rouček – Kotík, Dresler; VAR: Orel, AVAR: Machač. ČK: 73. Ghali. ŽK: 4:1 (Hlavatý, Ševínský, Icha, Varfolomejev – Noslin).