2 1
(0:0)
Team logo HKR

Body zůstávají doma, vyhráli jsme derby!

Východočeské derby zná vítěze! Díky gólům Patráka a Vacka jsme porazili Hradec Králové a v tabulce jsme si výrazně vylepšili naši bilanci.

Trenéři udělali v sestavě několik změn a tak se mezi tyče v ligovém utkání poprvé postavil Jan Stejskal a na levý kraj obrany nastoupil Eldar Šehić, čerstvá posila z ostravského Baníku. První půle nebyla právě přehlídkou fotbalové krásy, ale zajímavé věci se děly. Už v 6. minutě se střelecky snažil prosadit hostující Juliš, Stejskala ale nenachytal. Na hřišti i v hledišti byly vidět velké emoce, derby zkrátka není zápas jako každý jiný.

A na maximum je rozjela situace z úvodu druhého poločasu. Leipold unikl po pravé straně, fantasticky našel Patráka a ten se nemýlil – 1:0! A jelo se dál. V 52. minutě fauloval Petrášek Solila, rozhodčí nejprve ukázal na značku pokutového kopu a hradeckého hráče vyloučil, zákrok se ale nakonec dle VARu udál za vápnem a Šehić mířil nad. A v 57. minutě bylo vyrovnáno – na levé straně vápna oběhl Zlatohlávka Vlkanova a centr poslal do sítě Filip Čihák – 1:1.

Odehrávala se napínavá bitva, po hodině hry byl blízko gólu Liepold, ale mířil těsně nad. V 68.minjutě se hosté zbytečně domáhali penalty za domnělý zákrok ve vápně, penalta z toho nebyla, ale tři žluté karty pro hosty ano. A 10 minut před koncem utkání přišlo rozuzlení. Noslin vybojoval míč uvnitř pokutového území a našel Vacka, který z bezprostřední blízkosti vystřelil domácím výhru – 2:1.

Hosté se sice snažili srovnat, ale větší šance měli Pardubáci. Leipold ale ve chvíli, kdy mohl v dobré pozici střílet, volil přihrávku, která ale adresáta nenašla. Gólem neskončila ani Krobotova šance. Naštěstí ani hosté se nedokázali dostat do žádné výraznější šance a tak pardubický tým jednogólové vedení uhájil.

Jiří Saňák, trenér FK Pardubice: „Když se hrálo v 11 hráčích, byla to v prvním poločase bitva o každý metr. Jsem rád, že jsme byli kompaktní a více na míči. Hradec evidentně přijel s cílem hrát na brejky. První poločas to opravdu vykazovalo známky derby, bojovalo se o každý centimetr. Ve druhém poločase krásná akce na 1:0, utkání se odšpuntovalo i emočně. Potom následovala červená karta. Měl jsem trochu obavu, protože Hradec umí hrát v deseti, dokázal to už několikrát v této sezoně. Obzvlášť, když vyrovnal po dohrané standardce. Ale myslím si, že kluci si za tím dnes šli. Viděl jsem tam emoce, konečně i mušketýry. Myslím si, že i fanoušci se pak chytili a byl to krásný zážitek. Jsem šťastný stejně jako hráči a fanoušci. Velmi si toho ceníme.“

24.08.2024, 20:00 / 6. kolo, 1. liga

Branky: 48. Patrák (Leipold), 80. Vacek – 57. Čihák (Vlkanova). ŽK: 5:5 (Šehić, Simon, Krobot, Vacek, Stejskal – Petrášk, Čihák, Rolko, Klíma, Mihálik). ČK: 52. Petrášek (HKR).