SLA Team logo
2 0
(1:0)

V Edenu jsme na body nedosáhli

Pardubáci povzbuzeni výhrou ve východočeském derby v neděli bojovali o další ligové body na trávníku SK Slavia Praha. I přes půlhodinovou přesilovku hráči okolo trenéra Saňáka vstřelit gól nedokázali. V Edenu jsme prohráli 0:2.

První výraznější příležitost k otevření skóre měli domácí. Po dlouhém nákopu vyzkoušel ve 4. minutě pozornost pardubického brankáře Provod, který ale síť nerozvlnil. V 18. minutě hry se hezkou individuální akcí prezentoval slávistický Prebsl, který donutil Stejskala k zákroku nohama.

Ve 33 minutě utkání zahrávali pardubičtí fotbalisté rohový kop. Paradoxně ale diváci viděli šanci na druhé straně. Chorý se ve vápně uvolnil a ztečoval Dioufův centr těsně vedle pardubické brány. O dvě minuty později zahrozila i Saňákova parta. Simonovu štiplavou střelu zpoza šestnáctky ale vytěsnil Kinský na roh. Následně e zaskvěl opět pardubický gólman. Chorý z bezprostřední blízkosti na pravé straně zkusil střelu pod břevno, Stejskal byl ale připraven.

Když už se zdálo, že se do šaten půjde za bezbrankového stavu, domácí udeřili. Chorý nejdříve nedokázal míč zpracovat a vystřelit, míč ale předložil přesně na kopačku Malicka Dioufa, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0.

Druhý poločas začal znovu lépe pro fotbalisty pražské Slavie. Ve 47. minutě mohl skórovat Chorý, který po rychlém přečíslení měl před sebou už jen Stejskala, bránu ale netrefil. Mrzet ho to ale nemuselo. Ve 47. minutě se totiž domácí celek dostal zásluhou právě zmíněného Tomáše Chorého do dvoubrankového vedení. Po rohovém kopu si na zadní tyči naběhl na míč Bořil, předložil ho před pardubickou bránu, kde si vysoký útočník poradil bez problému – 2:0.

V 64. minutě svitla naděje pro Pardubáky. Unikajícího Míška srazil k zemi Prebsl, který po zásahu VARu viděl červenou kartu. Z následného nadějného přímého kopu Simon nezamířil mezi tři tyče. Někoolik náznaků šanci si sice Východočeši vytvořili, gól z nich ale nepadl.

Z Edenu se tak tým okolo trenéra Jiřího Saňáka vrací bez bodu. Před reprezentační přestávkou tak červenobílí vybojovali do tabulky Chance Ligy 6 bodů.

Jiří Saňák, trenér FK Pardubice: „Byl to zajímavý zápas. Myslím si, že jsme předvedli odvážný výkon. Prvních 20 minut jsme ale měli ze soupeře velký respekt, což mě mrzí. Škoda toho gólu ke konci poločasu, to mě štve, protože ten gól domácí zklidnil. Na začátku druhé půle přidala Slavia druhý gól. Ten byl z nepohlídané standardky, musíme si to vyhodnotit. Jsem ale rád, že jsme Slavii donutili k faulu a následné červené kartě. Nějaké střely jsme si proti deseti vytvořili, ale žádné velké šance to nebyly."

01.09.2024, 17:00 / 7. kolo, 1. liga

Branky: 45+5. Diouf, 49. Chorý. Rozhodčí: Orel - Váňa, Leška. Žluté karty: 4. Bořil, 86. Zafeiris, 90+5. D. Douděra – 45+2. Šehić, 72. Krobot, 77. Lurvink, 79. Surzyn. Červené karty: 1:0 - 65. Prebsl.