PLZ Team logo
2 0
(0:0)

V Plzni jsme body nevybojovali

Před reprezentační přestávkou zavítali Pardubáci na stadion plzeňské Viktorie. Dlouho červenobílí drželi se svým soupeřem krok, ten však o svém vítězství rozhodl po změně stran. Domácí, i přes bojovný výkon Východočechů, nakonec zvítězili 2:0.

Do utkání na půdě FC Viktoria Plzeň nemohli vinou karetních trestů zasáhnout Dominique Simon a Tomáš Solil. Poprvé se kormidla na pardubické lavičce, vzhledem k červené kartě Jiřího Saňáka v duelu s Teplicemi, ujal Marek Kulič.

Už ve třetí minutě zápasu to s pardubickým týmem nevypadalo dobře. Stejskal vyrazil míč před sebe a následně pálil Kalvach. Balón zasáhl Polyáka v nepřirozené poloze, a rozhodčí Radina tak bez váhání nařídil pokutový kop. Následně se ale do celé situace vložil VAR, který ruku ve vápně Pardubic nepotvrdil. Hlavní sudí tak penaltu odvolal. Ve 22 minutě měla velkou šanci Viktorka. Po rohovém kopu, zahraném na přední tyč, hlavičkoval Vašulín pouze do připraveného Stejskala.

V závěru poločasu nejprve zahrozili hosté. Ránu zpoza vápna z kopačky Polyáka však zblokovali obránci Plzně. Ve čtvrté minutě nastavení prvního poločasu mohli jít do vedení domácí. Šulc střílel uvnitř šestnáctky, skvělým zákrokem opět zasáhl pardubický gólman. Chvíli na to mohli udeřit svěřenci trenéra Saňáka. Průnikovou přihrávku za obranu dostal Patrák, proti kterému ale včas vyběhl Jedlička a šanci zhatil. Na druhé straně se ještě k zakončení dostal Šulc. Míč mu ale sjel a skončil jen těsně vedle brány FK Pardubice. První dějství tedy branku nenabídlo.

Úvodní šanci druhé půle měli hráči plzeňské Viktorie. Dlouhý aut Dweha nadělal pardubickým obráncům velké starosti. Stejskal si však s nepřehlednou situací poradil. V 56. minutě střetnutí poslal Plzeň do vedení Tom Slončík. Přetažený centr na zadní tyč vrátil před bránu Cadu. Plzeňský útočník už neměl problém dopravit míč do sítě - 1:0.

Po hodině hry zahrávali pardubičtí fotbalisté zajímavou standardní situaci. Šehić zkusil překvapit plzeňského brankáře přímou střelou. A málem to vyšlo, jenže Jedlička včas zasáhl a uklidil míč nad břevno. 68. minuta znamenala obrovskou šanci Pardubic na vyrovnání. Po chybě domácích ve středu pole se ocitl sám před domácím gólmanem Patrák, ten ale místo střely hledal ještě na zadní tyči nabíhajícího Yahayu. Ten na balón těsně nedosáhl.

V 86. minutě mohl stvrdit vítězství FC Viktoria Plzeň Kalvach, který střílel po zemi. Stejskal si s jeho pokusem poradil. Ve třetí minutě nastavení pojistil výhru domácího celku Milan Havel. Po hezké kombinaci zakončoval Adu, na jehož prudkou ránou pardubický strážce svatyně dokázal zareagovat, na dorážku už byl ale krátký - 2:0.

Poslední utkání před reprezentační pauzou tak dopadlo pro Pardubáky prohrou. Za bojovný výkon se však hráči okolo trenéra Jiřího Saňáka nemusí stydět.

06.10.2024, 13:00 / 11. kolo, 1. liga

Branky: 56. Slončík (Cadu), 90+3. M. Havel (Adu). Rozhodčí: Radina – Hájek, Líkař, Opočenský. Žluté karty: 2:2 (84. Sojka, 86. Cadu – 52. Sychra, 53. Zlatohlávek). Delegát: Vidlák Karel. Držení míče: 59% - 41%. Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:11. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:16.