DUK Team logo
2 1
(0:1)

Z pražské Julisky si body neodvážíme

Pardubický tým po reprezentační přestávce zavítal na půdu FK Dukla Praha. Z Julisky si nakonec Saňákova družina body nepřivezla. Rozhodlo o tom, i přes poločasové vedení, druhých 45 minut, ve kterých Východočeši dvakrát inkasovali. Jediný gól Pardubic, a zároveň svůj první v české nejvyšší soutěži, vstřelil Dominique Simon.

Do utkání na trávníku Dukly Praha vstoupili Pardubáci aktivně. V samotném úvodu zkoušel po centru Šehiće zakončovat Zlatohlávek, jeho patička ale starosti domácímu brankáři neudělala. Ve 25. minutě zahrozili domácí. Sražený míč se dostal k Pechovi, jehož rána zpoza vápna mezi tři tyče nemířila. Ve 33. minutě hry mohly skórovat Pardubice. Dvakrát se v šestnáctce dostal k balónu Simon. Ten nejdříve zkoušel patičkou překonat Hrušku, následně odcentroval na Zlatohlávka, kterému ale chybělo několik centimetrů k doklepnutí do sítě.

O 5 minut později propukla radost na hostující střídačce. Zlatohlávek vysunul přihrávkou Dominiqua Simona, který samostatný únik po levé straně dotáhl střelou na zadní tyč ke gólu - 0:1. Do kabin tedy odcházeli spokojenější hráči východočeského celku.

Po změně stran si první větší střeleckou příležitost vytvořili domácí. Pech hledal ve vápně Zeronika, který z bezprostřední blízkosti promáchl a z šance nic nebylo. V 64. minutě utkání bylo vyrovnáno. Zeronik centrem od levého praporku našel úplně volného Murise Mešanoviče, který hlavou překonal Stejskala - 1:1. Tři minuty poté bylo na pardubické střídačce ještě hůře. Nadvakrát centroval Mešanovič, balón doputoval před bránu přímo na kopačku Jakuba Řezníčka, který se prosadil, a připsal si tak svoji 100. ligovou trefu - 2:1.

Následně se pardubičtí fotbalisté nedokázali dostávat k nebezpečným pokusům. To zkusil změnit v 75. minutě prudkou střelou z levé strany Šehić, bránu domácích ale neohrozil. V samotném závěru mohl pojistku vítězství pro domácí celek přidat Matějka, ten ale pardubického brankáře z protiútoku nepřekonal.

A tak si pardubičtí fotbalisté body na Julisce nepřipsali. Proti FK Dukla Praha prohráli 1:2.

Jiří Saňák, hlavní trenér FKPCE: "Viděl jsem zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním se nám hra poměrně dařila, a to nejen tím, že jsme vstřelili gól, ale dařily se nám i záměry, se kterými jsme do zápasu šli. Po změně stran to bylo pro mě hodně smutné. Odešli jsme z toho a přizpůsobili jsme se Dukle. Ta má v útoku dva hráče, kterým když dáte trochu prostoru ve vápně, tak to potrestají. Byl to zápas dvou týmů, kterým by více slušela remíza, na druhou stranu dala Dukla dva góly, a tím pádem zaslouženě vyhrála."

19.10.2024, 16:00 / 12. kolo, 1. liga

Branky: 64. Mešanovic, 67. Řezníček, 38. Simon. ŽK: 0:2 (Noslin, Pandula). Rozhodčí: Všetečka – Kubr, Novák. Diváci: 3140