3 3
(2:1)
Team logo MBB

V úvodním kole pouze remíza proti oslabené Boleslavi

V prvním kole 3. České fotbalové ligy sk. B v sezoně 2024/25 přivítala Pod Vinicí pardubická rezerva B tým Mladé Boleslavi. Domácí celek šel brzo do přesilovky, když byl vyloučen Rulc a následně šel do dvoubrankového vedení. Bohužel ještě v nastavení první půli hosté snížili a přesto, že v 50. minutě domácí vedli 3:1, tak se nakonec oba soupeři rozešli smírně 3:3.

Již ve 13. minutě šli hosté do oslabení, když unikajícího Černého zastavil nedovoleně Rulc a po červené kartě putoval do šatny. Přesilovku se domácím podařilo zužitkovat ve 36. minutě, kdy se po centru Machů ideálně z první trefil Svatoš - 1:0. Ve 45. minutě se po přihrávce Limy dostal do šance Pandula a se štěstím protlačil míč za brankovou čáru - 2:0. Domácí celek však hned z rozehrávky v nastavení první půle trestuhodně zachyboval v zadních řadách a Gregor snížil - 2:1.

Nástup do druhé půle vyšel lépe červenobílým a v 50. minutě po ideálním centru od Haldy z levé strany se hlavou prosadil Tecl - 3:1. V 57. minutě však domácí zahráli nesmyslně na roh, po jehož rozehrání se hlavou prosadil opět Gregor - 3:2. Za dalších šest minut po autovém vhazování a prodloužené hlavičce se do střelecké pozice dostal Vlček a propálil míč do branky - 3:3. Ve zbytku zápasu se hrálo nahoru - dolů. Největší šanci na vrácení vedení pro domácí barvy měl v 87. minutě střídající Suleiman, který přízemní střelou orazítkoval obě tyče Kořánovy branky, ale míč v brance neskončil... Dobře rozehrané utkání tak domácí celek do vítězného konce nedotáhl a zápas skončil remízou 3:3.

Dušan Žmolík, hlavní trenér FKPCE B: "Utkání se nehodnotí lehce. Vše začalo červenou kartou pro soupeře. Hrát za stavu 0:0 proti deseti není jednoduché. Kluci si ale vytvořili hrou do plné obrany zajímavé příležitosti. Škoda, že jsme do kabin odcházeli pouze za stavu 2:1 pro nás. Vstup do druhého dějství nám vyšel a vrátili jsme krásnou akcí na naši stranu dvoubrankové vedení. I takto rozehrané utkání jsme ale ztratili. Snad to pro nás všechny bude poučení. I takovými zápasy je potřeba si projít. Mladá Boleslav maximálně využila naší nedůslednosti při standardních situacích. Našemu výkonu chyběla v určitých chvílích zodpovědnost. Doufám, že na tento zápas nezapomeneme, abychom věděli, jak se dá ztratit dobře rozehraný duel."

10.08.2024, 10:15 / 1. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 36. Svatoš, 45. Pandula, 50. Tecl - 45. (+1) a 57. Gregor, 63. Vlček.

ŽK: 2:1 (Machů, Lima - Gregor).

ČK: 0:1 (13. Rulc).

Rozhodčí: Havlík - Janíček, Papežík.

Delegáti: Schmeiser z Dolní Rovně.