ZIV Team logo
2 0
(0:0)

Rezerva v Živanicích nebodovala

B-tým FKPCE ve středu odpoledne zavítal na půdu nedalekých Živanic. V rámci dohrávky 6. kola nestačila Žmolíkova družina i přes herní převahu na domácí TJ Sokol, kterému podlehla 0:2.

Už v 8. minutě vyzkoušel domácí Petráň pozorost pardubického gólmana. Dalekonosným pokusem z půlky hřiště však Šimůnka nepřekonal. Úvodní velkou šanci zápasu si vytvořili hosté. Halda průnikovou přihrávkou vysunul Yahayu, který střílel z levé strany na zadní tyč. Domácí brankář skvěle míč vytěsnil. Z následného rohu se k míči dostal Pandula, jehož střela mířili vysoko nad. Ve 24. minutě se na pravé straně hřiště uvolnil Pandula, vypálil ale pouze do náručí gólmana Zímy. Stejný hráč mohl skórovat i po půlhodině hry. Tentokrát mířil na bližší tyč, brankář Živanic ale skvělým reflexem balon vyrazil.

Těsně před koncem úvodního dějství centroval z levé strany Machů přesně na hlavu pardubického Yahayi. Nigerijśký útočník hlavičkovým pokusem nechal pouze vyniknout Simona Zímu. Chvíli na to ještě střílel zpoza vápna opět Pandula, znovu ale mířil nad. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Tři minuty po změně stran si velkou šanci vytvořil domácí Macháček. Toho v samostatném úniku ale vychytal Šimůnek. O čtyři minuty později byli fanoušci svědky gólové příležitosti na druhé straně. Zarate však po centru nehlavičkoval mezi tři tyče. V 62. minutě utkání střílel zpoza vápna technickou střelou Machů, jeho pokus ale do sítě nezapadl. Chvíli na to střílel zevnitř šestnáctky Yahaya, ten mířil na bližší tyč, avšak brankář Zíma vyrazil na rohový kop. Z něho zkusil Pandula překvapit a mířil přímo na bránu, trefil ale pouze břevno.

V 66. minutě se 112 přítomných diváků dočkalo úvodní branky duelu. Na dlouhý aut z pravé strany si naskočil Tomáš Svoboda, který překonal pardubického gólmana a poslal Živanice do vedení - 1:0. O tři minuty později mohlo být srovnáno. Z pravé strany hřiště poslal na zadní tyč skvělý centr Halda. Nabíhající Zarate ale nedokázal zakončit tak, aby ohrozil živanickou svatyni. Na druhé straně mohl skórovat Petrus, ten ale po protiútoku nemířil přesně.

V 79. minutě stvrdil vítězství domácích svým druhým gólem v zápase Tomáš Svoboda. Nepříjemnou standardní situaci ještě hráči okolo trenéra Dušana Žmolíka odvrátili, následně však Pandula ztratil balón a zmíněný hráč propálil střelou z patnácti metrů vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Následná hlavička Miláčka, ani střela Panduly se neujaly, a tak si pardubičtí fotbalisté připsali druhou prohru v řadě.

Dušan Žmolík, hlavní trenér FKPCE B: "Pro náš tým tento zápas přinesl novou zkušenost. Zkušenost, že pokud nebudeme koncentrovaní celých 90 minut, prohrajeme zápas, který je herně jednoznačně na naší straně. Neproměněním několika velice nadějných akcí jsme v soupeři živili naději, že s námi může uspět. Naše koncovka rozhodla o tom, že to pro nás nedopadlo dobře."

09.10.2024, 16:00 / 6. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 66. Svoboda, 79. Svoboda. Rozhodčí: Lovětínský - Havlík, Janíček. Žluté karty: 1:0 (90. Zíma). Delegát: Vancl Antonín.