(0:1)
Team logo FPR
Ženy A

Zakletá branka FC Praha

Z důležitého zápasu odešly naše hráčky poraženy především proto, že se jim nepovedlo vstřelit branku ani z vyložených pozic. Pražanky famózně podržela brankářka Kubíková, která předvedla řadu skvělých zákroků a dovedla tak hostující hráčky k výhře.

Do důležité bitvy šly naše hráčky jako mírné favoritky. Hostující družstvo se spoléhá především na rychlé brejky. Ač jsme se na ně připravovali, tak nám stejně několikrát utekly a ze dvou situací skórovaly.

Více šancí si v průběhu celého utkání vytvořily sice naše hráčky, žel ani jedna neskončila brankou v síti hostující golmanky, a tak si tři body odvezly domů hráčky FC Praha.

Kamil Kozák, trenér Pardubic: Zápas se mi hodnotí těžko. Prohra je pro nás velmi hořká. Myslím si, že si holky prohrát určitě nezasloužily. První poločas nám herně příliš nevyšel, ale i tak jsme mohli několikrát skórovat. Do druhého poločasu jsme trochu zamíchali sestavou a vytvořili si větší tlak. Bohužel se neujala ani jedna z našich velkých šancí. Proti byla buď fantastická golmanka Kubíková, nebo smůla (tyč, či vyhlavičkovaná tvrdá rána mířící do odkryté branky).

Nedá se nic dělat, musíme se z této smolné prohry rychle oklepat, neboť nás teď čekají dva velmi těžké venkovní zápasy. Nejprve jedeme na Slovácko a o týden později na Spartu...

29.09.2024, 16:00 / 6. kolo, 1. liga žen

Branky: 42. Boučková, 60. Machutková. ŽK: 5:0 (Matějková, Matějková, Ninczová, Hlaváčová, Hlaváčová). Rozhodčí: Soukupová – Fraňková, Laffarová. Diváci: 150