SPA Team logo
Team logo PAZ
Ženy A

Debakl na Strahově

Proti jasnému lídrovi tabulky neměly naše ženy sebemenší šanci a odvezly si z Prahy vysokou porážku.

Sparta ve skvělé formě přidala během jednoho týdne třetí výrazné vítězství s celkovým impozantním skóre 32:2. Slavii porazila v derby 5:1, Fc Praha 15:1 a nás 12:0. Od začátku zápasu jsme se jen bránili a bylo otázkou času, kdy inkasujeme a kolik gólů do naší sítě padne. Naše hráčky se sice snažily, ale rozdíl v kvalitě obou soupeřů byl znatelný. Zápas musíme hodit za hlavu a soustředit se teď na důležitý domácí nedělní zápas s Brnem.

Kamil Kozák, trenér Pardubic:

Chtěli jsme navázat na domácí slušný výkon z 1. kola, kdy jsme Pod Vinicí prohráli 0:5, ale bohužel to nevyšlo. Příčin debaklu je více. Několik chybějících opor základní sestavy, poprvé po půl roce na umělé trávě, fantastická momentální forma Sparty.... Pro holky to byla velká škola a zkušenosti do budoucna. Teď se již plně soustředíme na Brno. Doufáme, že nás v neděli přijdou podpořit fanoušci a pomůžou nám k zisku bodů.

12.10.2024, 10:45 / 8. kolo, 1. liga žen

Branky: 6. Polášková, 10., 80., 87., 90. Sonntagová, 28. Retkesová, 30. Beckman, 33. Paulenová, 55. Bartoňová, 60. Chang, 62., 79. Trachtová. ŽK: 0:1.

Rozhodčí: Pachtová - Špindlerová, Bartoníčková. Delegát: Zlámal.

70, Praha, Strahov - UMT

• AC Sparta Praha fotbal, a.s.

Polozen - Kotrčová, Stárová (58. Bertholdová), Bartoňová, Khýrová (46. Chang), Sonntagová, Paulenová, Retkesová, Kaláberová (58. Dědinová), Polášková (58. Trachtová), Beckman (58. Černá)

• FK PARDUBICE

Mikulecká - Pražienková, Janíková (67. Holcová), Kupková, Matějková - Burešová (83. Neradová) - Nechvílová (78. Krejčí), Hladová, Ninczová (46. Novotná), Prošková - Mandelíková (67. Ptaszeková)

Autor článku: Kamil Kozák

Autor fotografie: Pavel Jiřík ml.