0 2
(0:1)
Team logo CEB

Vstup do sezóny nevyšel, body braly Budějovice

I když v prvním utkání nové sezóny pardubický tým proti budějovickému Dynamu podal zejména v prvním poločasu výborný výkon, na body to nestačilo. Hosté dokázaly vstřelit dvě branky a odvezli si z Ďolíčku všechny body.

Pardubáci vstoupili do zápasu aktivně a hned ve třetí minutě měli velkou šanci na skórování. Nová posila Dominik Janošek totiž centrem od rohového praporku našel hlavu Pavla Černého a po odrazu zakončoval Martin Toml, trefil ale jen brankáře.

Hosté neměli v úvodu příliš ze hry, i tak ale šli do vedení právě oni. V 8. minutě se k odraženému balónu dostal Patrik Hellebrand. Napřáhl ke střele zpoza pokutového území a po velké teči od obránce balón přeletěl brankáře Jakuba Markoviče – 0:1.

I po inkasované brance domácí fotbalisté pokračovali v útočném snažení. Zejména v závěru prvního poločasu měli hned několik příležitostí, Michal Hlavatý a spol. ale nedokázali najít recept na skvěle chytajícího gólmana soupeře a občas jim scházel i pověstný kousek štěstí.

Ve druhé půli byl obrázek hry velice podobný. Pardubice byly silnější na balónu, po pauze už si ale tolik příležitostí nevytvořily. A místo vyrovnání znovu inkasovaly. V 67. minutě totiž Jakub Hora rozehrál rohový kop z levé strany a Martin Králik zakončil přesně k zadní tyči – 0:2.

Závěr zápasu už byl dost rozkouskovaný a hosté si své vedení pohlídali. Pardubáci tak i přes sympatický výkon zůstali v prvním kole bodově naprázdno.

Jaroslav Novotný, trenér Pardubic: „Výsledek nás hodně mrzí, protože podle průběhu zápasu to na porážku nevypadalo. Ale fotbal bývá někdy krutý. Nepamatuji si, že bychom někdy Budějovice přehrávali takovým způsobem, kromě standardních situací neměli další šance. Důležitý byl už úvod, kdy jsme neproměnili dvě tutovky a naopak jsme inkasovali laciný gól. Soupeř pak hrál, co potřeboval, a definitivně nás pak srazil druhým gólem. Po něm už to byla křeč. Kluky ale musíme za výkon pochválit, zejména hra v prvním poločase byla velice dobrá, na to musíme navázat.“

31.07.2022, 16:00 / 1. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 8. Hellebrand, 67. Králik. ŽK: 4:3 (Vacek, Hlavatý, Solil, Krejčí - Hais, Grič, Matoušek). Rozhodčí: Klíma – Nádvorník, Machač.