VEL Team logo
1 0
(1:0)

Smutný podvečer ve Velvarech, Pardubice v poháru vyřazeny

Ve středu se vydal pardubický A-tým do Velvar k pohárovému utkání a bohužel ani tentokrát se mu nepodařilo připsat si výhru. Diváci viděli nevýrazný výkon, který v kombinaci s nepřesným rozhodčím, který odpustil domácímu týmu několik zákroků, za které se dle pravidel měl nařídit pokutový kop, znamenal naše vyřazení. Přesto domácím hráčům gratulujeme k postupu a přejeme jim do dalšího kola dobrý los.

Utkání ve Velvarech bylo premiérou na pardubické lavičce pro trenéra Radoslava Kováče. Ten od první minuty poslal do hry například Petra Kurku a Nanu, pro které to byly první starty od začátku v této sezóně.

Dle očekávání měli Pardubáci od začátku zápasu herní převahu, žádné velké šance si však nevytvářeli. Centry ze stran většinou končily v rukavicích brankáře Štefana, ani středem hřiště cesta nevedla. Nepříjemně střílel zpoza šestnáctky Dominik Janošek, levačkou ale trefil právě gólmana soupeře.

Před odchodem do kabin přišel pro hosty šok. Tomáš Kott totiž napřáhl ke střele zpoza pokutového území a po teči jednoho z bránících hráčů míč doplachtil za záda Viktora Budinského. Takzvaný gól do šatny tak znamenal vedení třetiligových Velvar.

Do druhé půle vstoupil tým Pardubic hned se čtyřmi změnami, i tak ale byl stále opařený inkasovanou brankou. Pár minut po výměně stran totiž byl ve velké šanci Duong, jeho nájezd z levé strany ovšem nadvakrát vychytal Budinský.

Poté už Pardubáci znovu získali herní převahu, ta bohužel v tíženou vyrovnávací branku nevyústila. Slibně to zkoušeli Červenka, Vlček i Sychra, ve všech případech však střelcům chyběla trocha štěstí. Domácí Jakub Štefan v závěru zápasu neinkasoval a pomohl tak svému týmu k senzačnímu postupu.

Radoslav Kováč (trenér FK Pardubice): „Možná to bude znít jako divné hodnocení, já ale v naší hře vidím hodně potenciálu. Když vidím Vlčka, Hranáče, Tischlera, který se zvedl, ale i Sychru, který hru rozhýbal, tak mám dobrý pocit. Potřebujeme to hlavně co nejdříve výsledkově zlomit, aby si i hráči začali věřit. Musíme se rychle oklepat. Hlavní příčinu vyřazení vidím v tom, že se málo dostáváme do gólových šancí. Měli jsme nějaký tlak a nějaké střely z dálky, to ano, ale že bychom měli vyložené šance, tak to úplně ne. Musíme se zlepšit hlavně v předfinální fázi a v efektivitě.“

14.09.2022, 16:30 / 2. kolo, MOL cup

Branky: 45. Kott. ŽK: 2:2 (Richter, Chábera - Kurka, Chlumecký). Rozhodčí: Rouček – Černoevič, Šafránková.