3 1
(2:1)
Team logo JIH

V prvním přípravném utkání jsme přehráli Jihlavu

První přípravné utkání dopadlo velmi dobře. V Hlinsku, kde se sešla početná divácká návštěva, Pardubáci zvítězili 3:1, když soupeře dvakrát zaskočili v úvodu utkání.

V sobotu odpoledne se hrál v Hlinsku zajímavý zápas, ve kterém viděli diváci čtyři branky. A také řadu nových tváří v pardubickém dresu, v základní sestavě se objevili dva ze tří testovaných hráčů: Bernardo Rosa a Kotowicz, návrat do našeho dresu ohlásil i Petr Kurka. Kapitánskou pásku pak navlékl debutant Helešic.

Úvod utkání byl rychlý. Už ve 3. minutě rozjeli Pardubáci po levé straně rychlou akci a kanonýr Huf skvěle zakončil 1:0. To však ze strany našeho týmu nebylo vše. Ve 12. minutě si v jihlavském pokutovém území krásně vyskočil na míč Toml a umístil ho přesně do branky – 2:0. Hrálo se pohledné utkání, oba týmy držely vysoké tempo, z dalšího gólu se ale radovali hosté, když Vedral po půlhodině hry snížil na rozdíl jednoho gólu.

O přestávce došlo na změny v sestavě. Do branky se tak poprvé postavil Budínský, obnovnou premiéru měl Hlavatý a byly to první chvíle na trávníku i pro Chvěju. A trvalo jen deset minut, než východočeský tým vedl znovu o dva góly. Napřáhl totiž Mareš, který krásnou střelou zvýšil na 3:1.

Pardubický tým byl i dál aktivní, ale další gól už v utkání nepadl. Trenéři si vyzkoušeli Rosu též na opačné, tedy levé, straně obrany a výkon celého týmu je jistě nezarmoutil. Výhra 3:1 byla zasloužená a tak teď již mohou přemýšlet, koho pošlou do boje v dalším přípravném utkání, které na ně čeká ve středu 29. 6. 2023, kdy od 17:00 hod. hostí na Vinici 1. FK Příbram.

25.06.2022, 17:00 / 0. kolo, Přátelská utkání

3. Huf, 12. Toml, 54. Mareš – 29. Vedral. Rozhodčí: Starý - Arnošt, Slavíček.