FUR Team logo
1 0
(0:0)

Fürthu jsme podlehli nejtěsnějším rozdílem

Ve třetím přípravném utkání, hraném v německém Feuchtu, podlehli Pardubáci zajímavému soupeři. Greuther Fürth hrál ještě na jaře Bundesligu, ale teď se hodně nadřel, aby náš tým nejtěsnějším rozdílem porazil. Jediný gól zápasu padl těsně po začátku druhého poločasu

Začátek utkání v německém Feuchtu byl vyrovnaný. V první desetiminutovce musel Jakub Markovič zasahovat proti pokusu Jeremyho Dudziaka, na druhé straně protiútok zakončil pouze nad břevno Pavel Černý.

Poté ale hráči Fürthu přidali na tempu a ukázali, proč ještě vloni hráli v nejvyšší německé soutěži. Největší šanci první půle měli ve 26. minutě, znovu ale byl úspěšný gólman Markovič, který si poradil s volným přímým kopem z hranice pokutového území.

Po přestávce nastoupila výrazně obměněná jedenáctka Pardubic a té se vstup do druhé půle nevydařil. Hned po dvou minutách se totiž prosadil domácí Armando Sieb a Viktor Budinský tak ihned musel lovit míč ze sítě - 1:0.

Po inkasované brance už se ale Pardubáci dostali do hry a dokázali si vytvořit souvislý tlak, rovněž si ale museli dávat pozor směrem dozadu. Německý soupeř totiž hodně hrozil z rychlých protiútoků, brankář Budinský si ale s úniky Seuferta i Sieba poradil.

Východočeši si také nějaké šance vytvořili, střídající Sanghyeok ovšem po individuální akci pálil mimo, stejně jako chvíli po něm Emil Tischler. Hráči Pardubic se tak proti týmu z 2. Bundesligy prosadit nedokázali a poprvé v přípravě na novou sezónu prohráli.

02.07.2022, 15:00 / 0. kolo, Přátelská utkání

48. Sieb.

900, stadion Feucht

• SpVgg Greuther Fürth

I. poločas: Markovič – Rosa, Vlček, Toml, Kurka – Solil, Hlavatý – Mareš, Sychra, Helešic – Černý. II. poločas: Budinský – Halász, Vlček, Hanč, Rosa – Vacek, Tischler – Mareš (72. Sychra), Chvěja, Helešic (59. Lee) – Huf.

Schaffran (46. Linde) – Asta, Haddadi (60. Duah), Abiama (60. Kamm), Christiansen (46. Raebiger), Willems (60. Zebrauskas, Raschl (60. Seufert), Griesbeck (60. Fobassam), Dudziak (33. Angleberger), Green (C) (60. Littbarski), Ache (46. Sieb).