2 1
(0:0)
Team logo PRI

Pardubice porazily v druhé přípravě Příbram

Zápas dvou poločasů. V prvním bylo slunečno a góly nepadaly, po změně stran silně pršelo a brankáři třikrát lovili míč ze sítě. Pardubický tým ukázal divákům většinu hráčů kádru A-týmu, stínem utkání je zranění Jana Jeřábka, který musel střídat už v úvodu utkání.

Další přípravné utkání sehráli pardubičtí fotbalisté ve středu v podvečer na Vinici. Přijela druholigová Příbram a šanci dostali všichni hráči, kteří byli k zápasu nominovaní.

Jedna chmurná situace nastala již po deseti minutách hry. Ošetřován byl Jan Jeřábek, následně musel střídat a jeho koleno čeká den po zápase podrobné lékařské vyšetření. V prvním poločasu se hrálo utkání, ve kterém sice hráči nešetřili pohybem, ale diváci se gólů nedočkali. Pardubice měly víc ze hry, zaujala střela, kterou Bernardo Rosa protáhl brankáře Smrkovského.

O přestávce došlo na očekávaná střídání a hned po dvou minutách se v pokutovém území skvěle zorientoval Chvěja, který střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. V 55. minutě přišla krásná akce Hufa se Sychrou, po které Tischler zakončoval přesně – 2:0. Dva bleskové údery v počasí, které ve druhé půli rozhodně nebylo fotbalové, rozhodně potěšily pardubické fanoušky, kterých se sešly víc než čtyři stovky.

Pardubáci měli i další příležitosti, ale také Příbram přidala a předvedla několik pohledných akcí. Po jedné, která přišla v 66. minutě, byl faulovaný Surmaj a tentýž hráč pokutový kop proměnil – 2:1. Pardubáci předvedli několik zajímavých akcí, ale po Surmajově koncovce se rozvlnila síť za brankářem Šmídem. Naštěstí střelec byl v ofsajdu…

Konec utkání si domácí tým pohlídal a dovedl ho k výhře. Další prověrkou bude sobotní utkání proti německému Greutheru Fürth, hrát se bude od 15:00 hod. ve Feuchtu.

29.06.2022, 11:00 / 0. kolo, Přátelská utkání

47. Chvěja, 55. Tischler - 67. Surmaj. ŽK: 0:1 (Čejka). Rozhodčí: Starý - Vodrážka, Slavíček.