(2:0)
Team logo PRI
Muži A

Pardubice zakončily týden vítězstvím nad Příbramí

Pardubice v sobotu od 11:00 hodin přivítaly na druhém hřišti na Vinici aktuálně vedoucí celek FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Pardubáci utkání kontrolovali a s přehledem zvítězili proti FK Viagem Příbram 3:0. O branky se postarali Hlavatý, Černý a Huf. Svěřenci trenéra Radoslava Kováče tímto utkáním zakončili týdenní soustředění v Dříteči, během kterého odehráli i dva přátelské zápasy – oba vítězně.

Pardubický tým vstoupil do zápasu velice aktivně. Tlak Pardubic ale přetavil v gólovou radost až Michal Hlavatý, který ve 22. minutě střelou z pravé strany nedal hostujícímu gólmanovi šanci - 1:0. Následně mohli pardubičtí několikrát navýšit vedení. Blízko k tomu měl Janošek, který z přímého kopu pouze prověřil příbramského brankáře. Ve 36. minutě se Pardubáci dočkali druhého gólu. Pavel Černý si naběhl na přihrávku k levé straně vápna, odkud střelou na vzdálenější tyč prostřelil Melichara – 2:0. Do konce první půle už branka nepadla, a svěřenci trenéra Kováče tak v poločase drželi dvougólový náskok.

Také ve druhé polovině zápasu pardubičtí hráči svého soupeře tlačili a místy přehrávali. Příbram si vytvářela jen ojedinělé příležitosti, které většinou střelou mezi tři tyče nekončily. A tak se prosadili znovu domácí. V 69. minutě se po přečíslení trefil David Huf - 3:0. Stejný hráč mohl přidat ještě jednu branku v 76. minutě, ale jeho přízemní rána skončila pouze na tyči. Pardubický tým tak dokráčel k pohodlné výhře 3:0, a zakončil tak týdenní soustředění v Dříteči vítězstvím.

Radoslav Kováč (trenér FK Pardubice): „Věděli jsme, že to pro nás bude těžký zápas, protože jsme přijeli rovnou ze soustředění. Příbram je mančaft, který chce hrát. Příbram měla skvělou první polovinu sezóny. Jsou na prvním místě FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Byl to velmi kvalitní zápas z obou stran. Myslím, že první půle byla z naší strany velmi dobrá. V té druhé bylo také hodně dobrých věcí, ale zbytečně jsme ztráceli míče. Bylo vidět, že někteří hráči trochu tahali nohy. Každopádně jsme vyhráli s nulou vzadu a to se počítá.“

14.01.2023, 11:00 / 0. kolo, Přátelská utkání

Branky: 22. Hlavatý, 36. Černý, 69. Huf. Rozhodčí: Nenadál - Kvaček, Filipi.