(1:1)
Team logo ZLI
Muži A

Podlehli jsme Zlínu a zkomplikovali si boj o záchranu

Zápas, na který nebudeme vzpomínat rádi. Pardubický tým do utkání proti Zlínu dobře vstoupil, vedl 1:0. Pak ale nechal soupeře vyrovnat a po hrubce v závěru nezůstává v Pardubicích ani jeden bod.

Vstup do zápasu měli hráči Pardubic skvělý. Soupeře v úvodních dvaceti minutách vůbec k ničemu nepustili a sami hrozili. Už v osmé minutě se po pasu Hlavatého objevil v dobré šanci Pavel Černý, který minul bránu. To se neopakovalo o sedmnáct minut později. To Bartosz Pikul dostal kolmici za obranu a byl sám před gólmanem. Chytře ještě posunul míč právě k Pavlu Černému a ten otevřel gólový účet dnešního zápasu - 1:0!.

Po vstřelené brance však domácí polevili a pustili do zápasu i soupeře a to vyústilo ve vyrovnání. Deset minut před přestávkou mladý Tom Slončík vyslal skvělý centr před bránu z pravé strany, kde byl volný Filip Balaj. Ten byl pohotový a hlavou srovnal stav zápasu - 1:1.

Druhý poločas začal hodně podobně jako ten první. Pardubáci tlačili na soupeře a vytvářeli si šance. Krátce po přestávce centroval z pravé straně Vojtěch Sychra a v malém pokutovém území míč trefil Pavel Černý, tentokrát ale trefil jen brankáře Dostála.

Po hodině hry měli domácí fotbalisté hned dvě velké šance v rychlém sledu. Nejprve Martin Chlumecký v pádu nedokázal hlavičkou zamířit přesně. Odražený balón poté sebral Bartosz Pikul, jehož technická střela skončila jen na tyči!

Už to vypadalo, že zápas skončí nerozhodně, jenže pět minut před koncem ale přišel centr Youby Dramého z pravé strany. Míč letěl mimo tři tyče a nikdo z hostů na něj dosáhnout nemohl. Všichni očekávali, že ho ukryje do rukavic Florin Nita, ten ho však chtěl pustit do zámezí. Za ním však číhal pohotový Antonín Fantiš, který hlavou poslal Zlín do vedení - 1:2!

Závěrečný tlak ve vyrovnání nevedl a Pardubáci si tak výrazně zkompilkovali svou pozici v ligové tabulce, Zlín se jim totiž přiblížil dvě kola před koncem na rozdíl jediného bodu. Zklamání z nečekané prohry bylo hodně silné a bylo cítit ze všech na stadionu...

Radoslav Kováč (trenér FK Pardubice): "Vstoupili jsme do zápasu velmi dobře, dali jsme krásný gól. Pak jsme byli trochu pasivní, což se nám stává po vedoucí brance pořád dokola. Druhou půli jsme si vytvářeli dost šancí, hodně střel, dali jsme tyčku. Chyběl tomu druhý gól, který by dneska rozhodl. V 86. minutě udělal Florin Nita obrovskou chybu, za mě naprosto strašnou. Víme, že nám hodněkrát pomohl, ale tohle udělat v 86. minutě je trestuhodné. Celý rok jsme na chvostu, dneska bychom to vyřešili, mohli jsme udělat první krok a vyhnout se poslednímu místu. Nesu to těžko, jsem obrovsky zklamaný. Byl jsem absolutně přesvědčený, že to dneska zvládneme."

21.05.2023, 15:00 / 33. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 25. Černý (Pikul) – 36. Balaj (Slončík), 86. Fantiš (Y. Dramé). ŽK: 1:3 (Pikul – Didiba, Kolář, Balaj). Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Hájek. Delegáti: Lhoták a Ubias.