(1:0)
Team logo FK Pardubice
WU-18

Juniorky vezou z Ostravy vítězství

V předposledním utkání nadstavbové části jsme po povedeném výkonu a zlepšené koncovce ve druhé půli zaslouženě zvítězili na hřišti Baníku Ostrava.

Do utkání s Baníkem v Radvanicích jsme vstupovali v trochu okleštěné sestavě. Chtěli jsme, aby si holky zápas užily, bavily se fotbalem a zápas jsme přestáli bez zranění. Jsme rádi, že se všechny cíle podařilo splnit. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a během první půlhodiny jsme si vypracovali 4 - 5 vyložených šancí, ale naše řešení koncovky bylo špatné. Naopak jsme pak po chybičce zbytečně inkasovali a domácí tým, který jsme do té doby moc nepouštěli do hry, mnohem více ožil. Do konce půle zvýšil Baník aktivitu a nebyl daleko od zvýšení skóre, my jsme dohráli trochu v útlumu.

Přestávková pauza nám pomohla, holky se zase trochu uklidnily a do druhé půle jsme vstoupili stejně aktivně jako do té první. S tím rozdílem, že se nám brzy podařilo vyrovnat po střele Kamči Vamberové. Celou druhou půli jsme si udržovali mírnou převahu, kterou jsme vyjádřili dalšími dvěma vstřelenými brankami. Nejprve nás poslala do vedení Danča Hladová, a pak si po několika nezdarech z první půle spravila chuť Verča Hlaváčová a stanovila konečné skóre. Ve druhé půli jsme hráli dobře i do obrany a nepovolili jsme už Baníku žádnou další šanci.

Holky chválíme za fotbalový projev a zlepšenou koncovku ve druhé půli, která nás nasměrovala k zasloužené výhře.

Hodnocení kapitánky Marušky Koblížkové: Zápas byl od začátku celkem vyrovnaný. Nedaří se nám moc vstupy do utkání, a tak se prvních pár minut kupily chyby. Hra se ale z naší strany zlepšovala, vypracovali jsme si několik gólových situací, ale chybělo nám přesnější zakončení. Naopak Ostrava hrozila spíše z dlouhých nákopů za obranu na jejich dvě nejlepší hráčky. Ve 35. minutě po našem nedůrazu ve vápně a špatném přebrání hráček Ostrava vstřelila vedoucí gól. Zbytek poločasu se dohrával na jejich půlce, ale do přestávky už jsme gól vstřelit nedokázali. Do druhé půle jsme vstoupili odhodlaně s výsledkem něco udělat. Gól jsme vstřelili hned na začátku druhého poločasu, což nám dodalo síly do dalších minut. Pokračovali jsme v aktivní kombinační hře a Ostravu jsme téměř nepouštěli k balonu. V 60. minutě se nám podařilo vstřelit vedoucí gól a pak jsme ještě přidali pojistku na 3:1. Zbytek zápasu jsme si pak již pohlídali. Ukázali jsme, že umíme otáčet zápasy a jsem na holky pyšná, jak zápas odmakaly!

27.05.2023, 13:00 / 5. kolo, 1. liga WU18 - nadstavba

Branky: 35. Lachká - 46. Vamberová, 62. Hladová, 76. Hlaváčová. Bez karet. Rozhodčí: Dytková - Hausnerová, Koryčanská.