(0:2)
Team logo MBO
Muži A

Domácí série bez výhry pokračuje, podlehli jsme Boleslavi

Ani další pokus na domácí tříbodový zisk nevyšel. Mladá Boleslav rychle otevřela skóre, které v prvním poločasu navýšila na dvougólový náskok. Pardubáci dokázali snížit, ale to bylo vše a vyšli jsme z utkání s prázdnou.

Pardubický tým vyrazil do utkání plný odhodlání, ale gólově se prosadili jako první hosté. Už v 7. minutě se trefil Ladra hosté vedli. Za chvíli mohl náskok soupeře zvýšit Jawo, nicméně Kinský předvedl skvělý zákrok a nedovolil navýšení skóre. V 17. minutě měl velkou šanci Solil, jenže ve velké šanci netrefil boleslavskou branku.

Další šanci měl ve 26. minutě Patrák, pálil vedle, ale sudí stejně situaci vyhodnotili jako ofsajdovou. A neujala se ani velká šance Halinského, když ho Kryštof Daněk našel v dobré pozici, jenže pardubický stoper hlavičkoval těsně vedle vzdálenější tyče! V 37. minutě tak přišel další trest. Na Ladrův centr si kousek za malým vápnem naskočil nikým neobtěžovaný Jawo, který hlavou zamířil k levé tyči – 0:2.

Nedlouho po změně stran svitla domácím naděje. Icha se dostal z pravé strany do šance a propálil brankáře hostů – 1:2. A za pět minut mohlo být srovnáno! Icha posílal z pravé strany šestnáctky míč na zadní tyč, kde na něj ale ve skluzu nedosáhl Patrák. Na obou stranách pak došlo k několika změnám, Pardubáci byli aktivnější, ale soupeř hrozil z rychlých protiútoků.

V závěru měli domácí několik šancí hosté, kteří se pokoušeli využít brejky do otevřené obrany, ale gól už nepřidali. Ani domácí si ani ve čtyřminutovém prodloužení nedokázali vytvořit žádnou šanci a tak ani tentokrát nevyhráli domácí zápas a na tříbodový zisk před vlastními fanoušky čekají již od prosince. Za týden se ale o další body mohou poprat v utkání na půdě pražských Bohemians.

21.04.2024, 15:00 / 29. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 54. Icha (Mareš) – 7. Ladra (Solomon), 37. Jawo (Ladra). ŽK: 0:2 (Jawo, Mikulec). Rozhodčí: Machálek – Machač, Dohnálek. Držení míče: 49 % : 51 %. Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:6. Rohy: 4:11.