FK Pardubice
PCE Team logo
4 1
(3:0)
Team logo UST
U-15

Žáci U15 porazili Ústí nad Labem

Po vítězném Kouba Cupu se mladí Pardubáci z kategorie U15 představili v dalším domácím utkání. Tentokrát byl jejich soupeřem nováček soutěže z Ústí nad Labem. Ve velmi náročném zápase, který nabídl příležitosti na obou stranách, byli nakonec úspěšnější naši hráči, kteří si tak připsali další vítězství.

Hodnocení trenérů:

Po náročném Kouba Cupu, ve kterém jsme měli zastoupení v podobě čtrnácti hráčů, jsme se v týdnu zaměřili na fyzickou a především mentální stránku našeho týmu. Chtěli jsme si připomenout, jak náročná je cesta k úspěchu a že jeden dílčí úspěch by měl být motivací k dosažení dalších vítězství. Do utkání s Ústím jsme tedy vstupovali s pokorou a cílem předvést profesionální výkon. Kromě toho jsme z rozestavení 3-2-4-1 přešli do 4-3-3, abychom do budoucna byli schopní obě rozestavení kombinovat.

Hned od začátku bylo znát, že k nám přijel kvalitní a odvážný soupeř. Oba týmy se snažili o vysoký presink, represink i o konstruktivní výstavbu hry. I přes opticky vyrovnaný první poločas jsme vstřelili tři branky po pěkných fotbalových akcích. Ve druhé půli soupeř změnil rozestavení i presinkovou formaci, což nám komplikovalo výstavbu hry a chvíli nám trvalo, než jsme našli cestu na útočnou polovinu. Po první sérii střídání navíc soupeř snížil z penalty, takže utkání bylo rázem otevřené. Naši hráči však výborně fungovali v obranné fázi a k tomu stále hrozili z rychlých protiútoků. Kluci tak neslevili ze svého přístupu k zápasu a velmi pracovitým výkonem dokázali dovést utkání k vítězství.

Kluky chceme pochválit za to, jak zvládli celý týden i samotný zápas. I přes řadu nedostatků položili velmi dobrý základ do následujícího týdne, ve kterém nás čekají zápasy v Liberci a na Spartě. Ocenit chceme i soupeře z Ústí nad Labem, který je, dle našeho názoru, v nejvyšší žákovské lize naprosto zaslouženě.

Team logo Team logo

Detaily utkání

09.09.2023, 11:00 / 6. kolo, ČLŽ U15
 • Statistiky

  Branky: 15. Firszt, 19. Čapka (Sukdolák), 23. Čapka (Sukdolák), 72. Novák (Rychtařík) - 54. Cimpl z pen.

 • Diváci

  0, UMT Ohrazenice

 • FK Pardubice

  Čapoun - Firszt, Šafařík, Dostál, Rychtařík - Koblížek (50. Hoffman) - Janovský (50. Machač), Mužík - Čapka, Fajt (58. Fikejz), Sukdolák (41. Novák)

 • FK Ústí n/L.

  Sestava není k dispozici.

Autor článku: <I>Filip Duroň</I>

Sdílet článek