FK Pardubice
PCB Team logo
1 0
(1:0)
Team logo ZIV
Muži B

Těsná výhra juniorky v generálce nad Živanicemi

V generálce na jarní část sezony se na ohrazenické umělé trávě střetly dva účastníci ČFL sk. B tedy rezerva Pardubic a Živanice. Mistrovské utkání je čeká až v posledním červnovém 30. kole soutěže, takže se mohlo porušit nepsané pravidlo, že se týmy ze stejné soutěže v poslední přípravě neutkávají. Vyrovnané utkání rozhodl z poslední akce první půle domácí Jakub Brychnáč a pardubičtí tak zvítězili 1:0, protože další šance na obou stranách ani jeden z týmů ve druhé půli neproměnil.

V prosluněném sobotním dopoledni se hrál zápas ve slušném tempu. Domácí nasadili do hry i dva testované hráče z Nigérie Ayatullahiho Suleimana a Emmanuela Terseera Mza. Hrálo se však převážně mezi vápny s minimem šancí, či střel na branku. Až v úplné závěru první půle obešel Pandula dva protihráče a vysunul do šance Brychnáče, který překonal Zímu - 1:0!

Podobný obraz hry byl k vidění i ve druhé půli, kdy si týmy přeci jen vypracovaly více střeleckých příležitostí, ale chyběla přesnost v zakončení. Blízko ke gólu měl pardubický Novák v 82. minutě, ale jeho střela orazítkovala jen tyč.

Za týden v sobotu již čeká na Pardubice B první mistrovské utkání jarní části soutěže s Baníkem Most-Souš, jehož trenér Miloš Sazima osobně v sobotu v Ohrazenicích nechyběl.

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: " S výkonem v našem posledním přípravném utkání jsem byl spokojen. Myslím si, že jsme cca 75 min byli dominantním týmem na hřišti a hru jsme měli pod kontrolou. Škoda horšího řešení situací kolem pokutového území a určitě jsme měli více střílet. Jinak mezihra byla z naší strany dobrá. Co mě v tomto utkání nepotěšilo, tak je posledních 15 minut zápasu, kdy herně musíme utkání dohrát na polovině soupeře a ne, že se budeme plácat kolem vlastního pokutového území. "
Team logo Team logo

Detaily utkání

24.02.2024, 10:00 / 0. kolo, Přátelská utkání
 • Statistiky

  Branka: 45. Brychnáč. ŽK: 0:1 (Kopecký). Rozhodčí: Jansa z Ústí nad Orlicí (Fojtík, M. Schmeiser).

 • Diváci

  60, UMT Ohrazenice

 • FK Pardubice B

  Šimon - Lupač (68. Halász), Svoboda (85. Svatoš), Halász (46. Tecl), Svatoš (68. Brož) - Jarkovský (72. Suleiman) - Pandula (46. Sedláček), Velasquez (46. Machů), Suleiman (46. Novák), Mza (46. Lima) - Brychnáč (46. Miláček).

 • TJ Sokol Živanice

  Zíma (46. Bartaloš) - Buriánek (46. Staněk), Spěvák, Hajník, Chocholatý (46. Pilný) - Polák (46. Holec), Langr, Svoboda, Zvěřina - Nikodem (46. Kopecký), Petrus (70. Nikodem).

Autor článku: Lukáš Ouředník

Autor fotografie: Radek Klier

Sdílet článek