ZLI Team logo
Team logo PCE

U17 po špatném úvodu prohrála ve Zlíně

Sedmnáctka nezachytila úvod utkání, kde hned po šesti minutách prohrávala o dvě branky. I přes větší převahu ve zbytku utkání se ji podařilo pouze snížit a na soupeře ze Zlína tak nestačila.

Komentář trenérů FK Pardubice:

Utkání zásadně ovlivnil náš vlažný vstup, kvůli kterému jsme po šesti minutách prohrávali o dvě branky. Hra se tak následně výrazně změnila, kdy jsme byli nuceni dobývat soupeřovu pevnou defenzívu po zbytek zápasu. Soupeř naopak spoléhal na rychlé protiútoky, které byly vzhledem k rychlosti a dobré technické vybavenosti některých hráčů těžké zachytávat, což nám dělalo problémy. Před poločasem jsme dokázali snížit po individuální akci Peška, avšak do konce utkání jsme už i přes několik zajímavých šancí, včetně orazítkování břevna, druhou branku nepřidali.

V utkání jsme dnes nebyli dobře organizovaní a zodpovědní, čehož agresivní a nepříjemný soupeř brankově využil. Některé pasáže hry však především do útočné fáze byly z naší strany velmi povedené, díky čemuž jsme dobře drželi míč na svých kopačkách a dostávali se do útočné třetiny, kde nám však chybělo více centrů do pokutového území a hlad po gólu.

Z utkání si odnášíme další zkušenost, že koncentrace v každém momentu hry je důležitá po celých 90 minut.

01.06.2024, 16:45 / 29. kolo, 1. ČLD U17

Branky: 3. Bětík, 6. Teixeira - 44. Pešek

ŽK: 40. Číž, 66. Teixeira, 67. Koňařík

0, Areál Vl. Marečka/tráva

• FC Zlín

Číž - Pastyřík (75. Maděra), Barbořík, Zbranek, Erban, Koňařík, Řezníček (62. Jeřábek), Brázda (82. Vaněk), Bětík, Teixeira (75. Uhřík), Petřík (62. Číž)

• Fotbalový klub Pardubice a.s.

D. Pražák - Tareš, T. Pražák, Kosek (67. Smrčka), Dostál, Zima, Pešek, Svatoš (67. Jeřáb), Urban (62. Vrážel), Nekvinda (46. Beránek)