3 1
(0:0)
U-15

Žáci U15 prohráli s Českými Budějovicemi

První soutěžní porážku od listopadového zápasu se Slavií zapsali naši žáci z kategorie U15. Po vyrovnaném prvním poločase soupeř dvěma góly v rozmezí dvou minut zvrátil průběh utkání na svou stranu a nakonec zaslouženě zvítězil.

Hodnocení trenérů:

Do zápasu s Budějovicemi jsme vstoupili velmi dobře. Dařila se nám výstavba hry i přechod na útočnou polovinu. Díky tomu jsme si vytvořili několik velkých příležitostí, které jsme však nedokázali využít, což se v pozdější fázi zápasu ukázalo jako zlomové. Domácí postupně vyrovnali hru a měli i mírnou převahu. Přesto lze říct, že první poločas byl vyrovnaný a fotbalově kvalitní.

Druhý poločas jsme opět začali s míčem na kopačkách. Bohužel jsme soupeři doslova darovali psychologickou výhodu, kdy jsme při rozehrávce před naším pokutovým územím přihráli míč soupeři, který nabídky využil a po výborném vyřešení přečíslení otevřel skóre. Nás tento okamžik ovlivnil natolik, že jsme o dvě minuty později nedokázali pokrýt rychlý protiútok Budějovic, takže soupeř zvýšil na 2:0 a tím zápas úplně zlomil. Následně nás domácí výrazně přehráli a my už dokázali korigovat pouze v závěru.

Zápas byl pro nás nesmírně cennou zkušeností. Soutěžní zápas jsme prohráli poprvé od listopadu, což by nás samo o sobě mělo posunout o kus dál. Jsme si vědomi toho, že jsme v zápase měli na víc. Klíčem bylo naše neproměnění šancí, z čehož bychom se měli poučit do dalších zápasů. Soupeři gratulujeme k vítězství i kvalitnímu výkonu.

18.05.2024, 15:00 / 27. kolo, ČLŽ U15

Branky: 47. Cháb, 49. Pavlík, 61. Cháb - 75. Nešetřil (Dostál)