2 4
(2:1)
Team logo PCB

V derby rezerv zvítězily Pardubice!

Východočeské derby B-týmů vyznělo lépe pro Pardubice. V poločase královéhradecký celek vedl, po pauze však svěřenci trenéra Pavla Němečka výsledek otočili, a mohou tak slavit druhou výhru v řadě. Z Pardubáků se gólově prosadili: Surzyn, Pandula a 2x Sychra.

Do utkání nevstoupili pardubičtí vůbec dobře. Už ve 14. minutě poslal domácí do vedení Daniel HAIS, který se po krásné individuální akci dostal před gólmana Budinského a chladnokrevně zakončil - 1:0. Ve 21. minutě utkání na tom byli královéhradečtí ještě lépe. Kejř ustál souboj na pravé straně hřiště a předložil míč před prázdnou bránu opět Danielu HAISOVI, kterému nečinilo žádný problém dopravit balón do sítě - 2:0.

Domácí byli i nadále lepším mužstvem. Po půlhodině hry se k nebezpečné střele dostal Březák, bránu ale netrefil. Tak to byli Pardubáci, kteří se mohli radovat. Gól naděje vstřelil ve 37. minutě hry Michal SURZYN, který se po centru Mareše nejlépe zorientoval a zamířil k levé tyči Knoblochovy branky - 2:1.

Hais si mohl v úvodní 45minutovce připsat dokonce hattrick. V samostatném úniku sice Budinského překonal, ale mířil příliš vysoko. A tak se do šaten mohlo odcházet za vyrovnaného stavu. Pavel Černý ale v nadějné pozici netrefil míč ideálně, a domácí brankář tak nemusel ani zasahovat.

Po změně stran netrvalo dlouho a červenobílí se dočkali vyrovnání. Po pěkné akci se míč dostal k Danielu PANDULOVI, jehož lob se snažil zastavit jeden z hradeckých obránců, už to ale před brankovou čárou nestihl - 2:2. Stejný hráč málem poslal hostující celek do vedení. Jeho prudká rána po přiťuknutí Černého se ale mezi tři tyče nevešla.

Ještě větší šanci měl v 65. minutě Mareš, kterého ke skórování vybídl Sychra. V nadějné pozici ale pardubický obránce trefil jen Knoblocha. 76. minuta znamenala obrovskou radost hostující lavičky. K centru z pravé strany hřiště se dostal Machů, který našel úplně volného Vojtěcha SYCHRU, jehož střela k pravé tyči znamenala vedení pro Pardubice - 2:3.

V 83. minutě zápasu sledovalo 300 diváků krásnou kombinaci pardubických fotbalistů. Na jejím konci stál znovu Vojtěch SYCHRA, kterému balón před odkrytou bránu předložil Pandula - 2:4. Málem se Němečkova parta dočkala i pátého gólu. Střelu Sedláčka ale chytil domácí brankář. Nic to nezměnilo na tom, že si pardubická rezerva dokráčela pro důležité tři body a zapsala druhou výhru v řadě.

22.03.2024, 14:00 / 19. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 14. Hais, 21. Hais – 37. Surzyn, 48. Pandula, 76. Sychra, 83. Sychra. Žluté karty: 62. Kejř, 81. Čech – 40. Surzyn, 51. Donát, 60. Pandula. Rozhodčí: Vít – Vojtěch, Arnošt. Delegát:Pospíšil.