3 1
(2:0)
Team logo PCB

Rezerva prohrála v České Lípě

Pardubický B-tým v sobotu nestačil na soupeře z České Lípy, kterému na jejich půdě podlehl 1:3. Jedinou branku Pardubic vstřelil v závěru utkání z penalty Leandro Lima.

Úvodní náznak šance sobotního střetnutí si vytvořili domácí, kteří už v 7. minutě mohli jít do vedení. Do šance se mohl dostat Omon, kterému na poslední chvíli ukradli balón ve slibné šanci obránci hostujícího celku. Ve 21. minutě utkání zahrozili také pardubičtí fotbalisté. Brankář Král ale střelu jednoho z červenobílých vyrazil na roh.

Ve 39. minutě se do vedení dostali českolipští. Po rohovém kopu rozehraném na krátko si následný centr našel Matěj ŠIMON, který z bezprostřední blízkosti dopravil míč za záda Šimůnka - 1:0. V nastaveném čase první půle bylo pro Pardubáky ještě hůře. Po centru z pravé strany hřiště se ke střele dostal Matyáš KAZDA, jehož střelu obránci Pardubic dokázali zblokovat, míš však přesto zapadl do sítě - 2:0.

V 51. minutě zápasu přidali domácí třetí branku. Ve vápně vzal všechno na sebe Simon OMON, který nejdříve přešel pardubického obránce, následně zamířil přesně k pravé tyči Šimůnkovy brány - 3:0. Stejný hráč mohl v 63. minutě skórovat podruhé. Jeho prudkou ránu vyrazil brankář Východočechů, s odraženým míčem si následně poradili obránci Němečkovy party.

V 86. minutě hry dostali pardubičtí příležitost z pokutového kopu. Balón si postavil navrátilec do sestavy Leandro LIMA, který penaltu bezpečně proměnil střelou k levé tyči - 3:1.

Nic důležitého se už v závěru duelu nestalo, a tak hráči okolo trenéra Pavla Němečka museli zkousnout druhou porážku v řadě.

Pavel Němeček, trenér Pardubic: "Výsledek dnešního utkání ovlivnilo vlastně 10 minut. Do první branky soupeře jsme hráli velmi dobře. Z nabídnutých šancí jsme ale nedokázali skórovat. Poté jsme bohužel vypadli z koncentrace, za což jsme byli potrestaní. V přístupu nejde hráčům nic vytknout, pokulhávala jen kvalita."

20.04.2024, 17:00 / 23. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 39. Šimon, 45+1. Kazda, 51. Omon – 86. Lima (pen.). Žluté karty: 27. Pajkrt (CLI), 86. Filip (CLI) – 17. Jarkovský (PCB). Rozhodčí: Melichar - Bohata, Dohnal. Delegát: Kindl.