6 0
(4:0)
Team logo PCB

B-tým nestačil na Zápy

Rezerva o víkendu vítěznou sérii neprodloužila. Na trávníku SK Zápy prohrála Němečkova parta vysoko 0:6.

Svěřencům trenéra Pavla Němečka se o víkendu nedařilo. Vše odstartoval už v 9. minutě utkání domácí Tomáš Matějka, který těsně před brankářem Šimůnkem tečoval střelu Štrombacha a poslal svůj tým do vedení - 1:0. O pět minut později se Zápští radovali podruhé. Po rohovém kopu se na zadní tyči objevil nikým nehlídaný Martin Jelínek, který hlavou rozvlnil síť v pardubické bráně znovu - 2:0.

V 19. minutě bylo prakticky rozhodnuto. Poté, co se pardubickému týmu nepodařilo odvrátit míč do bezpečí, si na hranici šestnáctky naběhl na prudkou střelu Josef Eliáš. Jeho pokus zapadl přímo k pravé tyči Šimůnkovy brány - 3:0. Ve 23. minutě hry si na centr z levé strany hřiště naběhl Tomáš Matějka, který nadvakrát dopravil míč za brankovou čáru - 4:0.

Na další gól se následně čekalo až do 50. minuty. To po rohovém kopu zkompletoval hattrick hlavou střílející Tomáš Matějka - 5:0. O tři minuty později se mohli dočkat gólu také hosté. Filip Brdička zahrával pokutový kop, jenže střelu mířící do levého horního rohu nedokázal stlačit mezi tři tyče, a tak zůstal domácí brankář stále nepřekonán. V 80. minutě přidal poslední hřebíček do rakve pardubického "béčka" Vladyslav Kolodezhyi. Ten to příliš složité neměl. Po přihrávce z levé strany hřiště na něho zívala prázdná branka, a tak míč pouze doklepl za brankáře Pardubic - 6:0.

Nic už se v závěru utkání nestalo, a tak Pardubáci museli zkousnout vysokou porážku o šest branek. Už v neděli si však budou moci spravit chuť. Na Vinici přijede FK Ústí nad Labem. Zápas startuje v 10:15 hodin.

19.05.2024, 17:00 / 27. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 9. Matějka, 14. Jelínek, 19. Eliáš, 23. Matějka, 50. Matějka, 80. Kolodezhnyi. Žluté karty: 87. Pandula (PCB). Rozhodčí: Šmat - Melničuk, Talpáš. Delegát: Hamouz.