PLZ Team logo
Team logo PCE
Ženy A

Ženy zvítězily nad Viktoriánkami z Plzně!

První ligovou výhru přivezly naše ženy z Dobřan, kde dokázaly udolat domácí hráčky plzeňské Viktorie.

Velmi dobrý kolektivní výkon nám přinesl tříbodový zisk z horké západočeské půdy. Zápas začaly naše hráčky velmi dobře a záhy se ujaly vedení. Na vyrovnávací branku z rohového kopu jsme odpověděli stejnou mincí a do kabin jsme tak šli s těsným vedením 2:1.

Druhý poločas začal bohužel naší obrovskou hrubkou a brzy bylo vyrovnáno. Velmi rychle jsme si vzali vedení zpět a následně ho navýšili, což se ukázalo být stěžejní pro konečný výsledek, neboť Viktoriánky dokázaly ještě snížit, ale vyrovnat se jim naštěstí již nepodařilo. Mohli jsme tak po závěrečném hvizdu oslavit naši první ligovou výhru!!!

Kamil Kozák, trenér Pardubic: Klobouk dolů před výkonem našich hráček, které se vydaly opravdu ze všech sil. Do každého souboje šly naplno, žádný míč nebyl ztracený. Přestože jsme se nevyvarovali několika větších chyb, tak nakonec se k nám v některých situacích přiklonilo i pověstné štěstíčko a mohli jsme si tak poprvé v šatně vychutnat vítězný pokřik!!! Věříme, že první výhra holky psychicky hodně zvedne a v dalších zápasech předvedou podobný, či ještě lepší výkon.

Doufáme také v podporu našich fanoušků, kteří nás můžou přijít podpořit již v prvním domácím utkání proti Baňkám. Na Vinici tuto sobotu od 16:00. Děkujeme.

20.04.2024, 14:00 / 1. kolo, 1. LIGA ŽEN - NADSTAVBA

Branky: 16., 48. Mrázová, 67. Pelikánová - 5. Novotná (Hrobská), 24. Hrobská (Pražienková), 50. Hýlová (Vithová), 61. Matějková (Pražienková). ŽK: 1:1. Rozhodčí: Pachtová - Hessová, Špindlerová. Delegát: Koubová.

82, hřiště Dobřany

• FC Viktoria Plzeň

Holíková (65. Radová) - Tomanová An. (65. Burešová), Tauberová, Lukáčová J., Pacandová, Knödlová (65. Horáčková), Pajunková, Pelikánová, Mrázová, Krumpholcová (82. Jančová), Tomanová Ad. (78. Maršíková)

Mikulecká - Matějková, Kupková, Potůčková, Pražienková - Vithová, Friedrichová (58. Mrázková), Novotná (79. Janíková) - Hrobská, Hýlová (90. Kozáková), Fialová (90. Mandelíková)