FK Pardubice
PCE Team logo
2 1
(1:0)
Team logo HER
Ženy A

Ženy to dokázaly!

V posledním ligovém kole naše hráčky dokázaly porazit brněnské fotbalistky a tím se nejenom zachránily na úkor Baníku Ostrava, ale také předskočily své soupeřky a skončily tak na skvělém šestém místě prvoligové tabulky.

Velký psychický tlak musely v posledním kole ustát naše hráčky. Nesměly se ohlížet na zápas Baníku v Plzni a musely doma porazit Brno, aby měly jistotu záchrany. Nakonec vše zvládly, především díky enormnímu nasazení a týmovému výkonu. Nelze nikoho vyzdvihnout, je potřeba pochválit celé družstvo, které se semklo a na jaře dokázalo téměř nemožné.

"Černého Petra" nám všichni přisuzovali od začátku sezóny, ale fantastickým finišem naše hráčky popřely všechny předpoklady a zachránily pro Pardubice 1. ligu i pro příští soutěžní ročník!

Děkujeme fanouškům za podporu!

Kamil Kozák, trenér Pardubic: Klobouk dolů... Nelze než smeknout před neskutečnou jízdou našich hráček v nadstavbě o udržení. Holky smazaly velkou bodovou ztrátu, dokázaly ze šesti zápasů pětkrát zvítězit. Poslední čtyři kola jsme zvítězili vždy těsně 2:1, byly to opravdu velké nervy. Ale jsme teď šťastní, že se budeme moci poměřovat s nejlepšími i v příští sezóně.
Team logo Team logo

Detaily utkání

25.05.2024, 13:15 / 6. kolo, 1. LIGA ŽEN - NADSTAVBA
 • Statistiky

  Branky: 6. Potůčková, 58. Hrobská - 48. Holá z PK.

  ŽK: 3:1. ČK: 0:1 (60. Ruslerová).

  Rozhodčí: Hausnerová - Dytková, Bystroňová. Delegát: Reich.

 • Diváci

  101, Stadion Pod Vinicí

 • FK Pardubice

  Krejčí - Matějková, Kupková, Potůčková, Pražienková - Novotná (80. Koblížková), Janíková (65. Neradová), Vithová (90. Urbancová) - Mrázková (65. Ninczová), Hrobská (90. Nechvílová), Fialová

 • Loko Brno Horní Heršpice

  Jílková - Lipková, Poláčková, Raušová (Kovaliková), Holá, Haklová, Jordánková (69. Příkaská), Hlaváčová, Sladká, Dianišková, Ruslerová

Autor článku: Kamil Kozák

Autor fotografie: David Haan

Sdílet článek